Pasaulyje

2018.04.06 08:51

Didžiosios Britanijos atstovė JT: negalime ignoruoti to, kas nutiko Solsberyje

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.06 08:51

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, kuris ketvirtadienio vakarą sušauktas dėl buvusio šnipo Segėjaus Skripalio apnuodijimo, Rusija apsižodžiavo su Didžiąja Britanija. Maskva jai metamus kaltinimus vadino šmeižtu, o Londonas atkirto, kad įtarimus lemia Kremliaus ankščiau įvykdyti panašūs pasikėsinimai.

Rusijos ambasadorius JT Vasilijus Nebenzia Saugumo Tarybos posėdyje teigė, kad S. Skripalio ir jo dukros apnuodijimą tikriausiai suorganizavo kita šalis, norėdama apšmeižti Rusiją ir sumenkinti Kremliaus poziciją tarptautinėje arenoje. 

V. Nebenzia apkaltino Didžiąją Britaniją neapykantos kurstymu ir apgailestavo, kad diplomatinių sankcijų banga pasiekė Niujorką. 

Rusija atnaujino bandymus diskredituoti Jungtinės Karalystės vykdomą tyrimą po šios šalies cheminių ginklų tyrimo agentūros teiginio, kad jie nesugebėjo nustatyti tikslios prieš Skripalius panaudotos „Novičiok“ medžiagos kilmės. Tačiau Vakarai nekeičia pozicijos dėl Rusijos kaltės. 

Trečiadienį cheminių ginklų uždraudimo organizacija atmetė rusų prašymą prisidėti prie oficialaus apnuodijimo tyrimo. Rusijos ambasada taip pat paprašė prieigos prie neseniai iš komos pabudusios S. Skripalio dukros Julijos, kuri kol kas nesuteikta.

„Tarp mūsų yra viena šalis, pone prezidente, Rusija, kuri greitai žaidžia, bet pralaimi prieš mūsų kolektyvinį saugumą bei tarptautines institucijas, kurios mus saugo. Būtent dėl šios priežasties, pone prezidente, žmonės kaltina Rusiją ir imasi veiksmų prieš ją. 

Tai ne dėl Rusijos žmonių draugiškumo trūkumo ar pagarbos Rusijai kaip šaliai. Bet mes negalime ignoruoti to, kas nutiko Solsberyje. Negalime ignoruoti, kad Rusija bando nusukti akis nuo cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje ir Solsberyje. Ir mes negalime ignoruoti to, kaip Rusija siekia pažaboti tarptautines institucijas, kurios saugo mus nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos“, – kreipėsi Didžiosios Britanijos atstovė Jungtinėse Tautose Karen Pierce.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.