Pasaulyje

2018.04.05 17:14

Fronte kovojantys Ukrainos kariai: kiekviena nauja diena tarsi vakarykštė

Ukrainos kariai su Kremliaus remiamais separatistais kovoja jau ketverius metus. Per tą laiką ukrainiečių kariuomenė patobulėjo – šauktinius pakeitė vadinamieji kontraktininkai, daugiau nei tris kartus išaugo gynybos finansavimas. Kariuomenei įvairiais būdais padeda ir gyventojai.  

Neramumų krečiamoje Ukrainoje lankęsis LRT žurnalistas Giedrius Vitkauskas savo pasakojimą pradėjo iš Kramatorsko, kuris vos prasidėjus konfliktui 2014 m. beveik mėnesį buvo atsidūręs separatistų rankose. Tačiau, sulaukę Ukrainos pajėgų atkirčio, apsišaukėliškos Donecko respublikos rėmėjai atsitraukė.  

Jiems pasipriešino ir miesto gyventojai, iki šiol teikiantys paramą Ukrainos kariams, neretai ir savo kruopščiu darbu, pavyzdžiui, gamindami maskuojančius tinklus. Vienas tokių iš Donecko su visa šeima pabėgęs Pavelas. Jis sako, kad nuolatinio darbo neturi jau ketverius metus, todėl visą laisvą laiką leidžia kartu su kitais savanoriais.

„Mes nenorime gyventi rusiškame pasaulyje. Jie atėjo mūsų ginti, o mes to nenorime. Norime spręsti patys, kad niekas nenurodinėtų, kaip gyventi, kokia kalba kalbėti, su kuo draugauti“, – sako Pavelas.

Išsamiau – G. Vitkausko reportaže.