Pasaulyje

2018.04.05 15:54

J. Skripal pokalbis telefonu su pussesere Maskvoje: visiems jau geriau

15min.lt2018.04.05 15:54

Julija Skripal, kartu su savo tėvu, buvusiu dvigubu agentu Sergejumi Skripaliu apnuodyta Anglijos Solsberio mieste, telefonu pasikalbėjo su savo pussesere Viktorija. Pastaroji tai patvirtino ir Rusijos, ir tarptautinei žiniasklaidai, rašo „The Guardian“.

Tai buvo pirmasis vieno iš nervus paralyžiuojančia medžiaga apnuodytų Skripalių kontaktas su išoriniu pasauliu po kovo 4-osios išpuolio.

Sergejus ir Julija Skripaliai atsidūrė ligoninėje komos būsenos. Tiesa, neseniai J. Skripal atgavo sąmonę ir pradėjo kalbėti.

„Ji pasakė, kad viskas gerai, kad jai sekasi gerai. Tai viskas, ką turiu pasakyti“, – „The Guardian“ sakė V. Skripal, kurios pokalbio su apnuodyta Julija įrašo fragmentus parodė Rusijos televizija.

„Viskas gerai, viskas pataisoma, visiems jau geriau“, – kalbėjo J. Skripal. Paklausta apie savo tėvo būklę, ji atsakė: „Viskas gerai, jis ilsisi, miega.“

Laidos fragmentą, kuriame transliuojamas pokalbis, galima pažiūrėti čia (nuo 35 min. 35 sek.):

Viktorija Skripal yra Sergejaus Skripalio mirusio brolio dukra. Ji dabar teigia planuojanti artimiausiomis dienomis vykti į Londoną ir bandyti parsigabenti Juliją atgal į Rusiją. Moteris tvirtino, kad ją turėtų pasitikti Rusijos ambasadorius Aleksandras Jakovenka.

„Šiuo metu turiu vienintelį tikslą – ten nuskristi ir pasiimti Juliją, bent jau Juliją“, – Rusijos valstybinei televizijai „Rossija-1“ teigė V. Skripal.

Tiesa, ji pridūrė, kad britų pareigūnai jai negalėjo garantuoti pasimatymo su Julija – net jei viešnia atvyktų į ligoninę.

Analitikai svarsto, kad V. Skripal gali veikti išvien su Rusijos vyriausybe, neigiančia bet kokią atsakomybę už išpuolį Solsberyje.

Moteris trečiadienio vakarą pasirodė keliose Rusijos valstybinių televizijų pokalbių laidose. Vienoje dalyvavo ir Andrejus Lugovojus bei Dmitrijus Kovtunas – Londonas kaltina juos 2006 metais Londone nunuodijus buvusį šnipą Aleksandrą Litvinenką.

Laidose vystoma Kremliaus akivaizdžiai palaiminta sąmokslo teorija, esą Jungtinė Karalystė išgalvojo išpuolį prieš Skripalius, kad galėtų apšmeižti Rusiją.

Be to, labai jau įtartinas ir pats telefoninis pokalbis, esą įvykęs pačios J. Skripal iniciatyva. Ji prisistato vardu ir pavarde – kalbėdama su pussesere. Britų žurnalistai pateikia pokalbio nuorašą anglų kalba:

Be to, iš V. Skripal balso galima suprasti, kad ją nustebino Julijos skambutis, kad ji nelaukė skambučio. Tačiau tuomet kodėl pokalbis buvo įrašomas? Ar V. Skripal įrašo visus savo pokalbius?

Jungtinės Karalystės pareigūnai iki šiol teigė, kad S. Skripalio būklė kritinė, bet stabili. O jei tikėtume J. Skripal, jo sveikata gerėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt