Pasaulyje

2018.04.04 15:47

Nafta prie Indonezijos uostamiesčio išsiliejo trūkus vamzdžiui

BNS 2018.04.04 15:47

Incidentas, kai į vandenis prie Indonezijos Balikpapano uostamiesčio išsiliejusi nafta nulėmė penkių žmonių žūtį ir nepaprastosios padėties įvedimą, įvyko trūkus povandeniniam vamzdžiui, trečiadienį pranešė nacionalinė naftos kompanija „Pertamina“.

Nafta iš trūkusio vamzdžio ėmė plūsti anksti šeštadienį, pasklido mažiausiai 26 km ir didelį pakrantės ruožą padengė tiršta juoda koše.

Išsiliejusią naftą padegė darbininkai, mėginę tokiu būdu panaikinti teršalų dėmę vandenyje. Dangų aplink miestą uždengė juodi dusinantys dūmai, žuvo penki žvejai, pranešė Rytų Borneo paieškų ir gelbėjimo agentūros atstovas.

„Tai buvo drauge atostogavusių vyrų grupė; jie išsirengė žvejoti“, – sakė agentūros aukšto rango pareigūnas Octavianto. Kaip ir daugelis indoneziečių, jis turi tik vardą.

Valstybinė kompanija „Pertamina“, kuri iš pradžių neigė atsakomybę, trečiadienį paskelbė, kad nafta ištekėjo iš jos vamzdžio, pakloto maždaug 25 m po vandeniu. Šiuo vamzdžiu buvo transportuojama žaliavinė nafta.

„Kai tik tai buvo aptikta, atsargumo dėlei nutraukėme žaliavinės naftos tiekimą ... į Balikpapaną“, – žurnalistams sakė „Pertamina“ atstovas Togaras M. P.

Policija ir „Pertamina“ aiškinasi, kodėl trūko vamzdis, bet pradiniai narų patikrinimai rodo, kad jis yra pasislinkęs maždaug 120 m nuo pradinės savo vietos jūros dugne.

Antradienį Balikpapane buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, vietos pareigūnai perspėjo gyventojus neuždeginėti cigarečių ir dėl aitrių garų bei dūmų dalijo kaukes.

Iš oro darytose nuotraukose matyti nafta vandenyno paviršiuje ir paplūdimius nukloję juodi gurvuoliai.

Poveikis jūrų gyvybei kol kas iki galo neaiškus, bet į krantą buvo išmestas vienas nugaišęs nykstančios iravadinių delfinų rūšies atstovas.

Buvo išskleistos kelios plūduriuojančios užtvaros ir iki antradienio vakaro surinkta maždaug 69,3 tūkst. kub. m naftos, sakoma Aplinkos ministerijos pareiškime.

Padarinius likviduojanti jungtinė komanda pirmiausia turėtų rūpintis gyvenamaisiais rajonais, „dėl dvoko ir kitų galimų pavojų“, sakė aplinkos ministrė Siti Nurbaya Bakar.