Pasaulyje

2018.04.04 07:29

Cheminių ginklų uždraudimo organizacijoje bus kalbama apie S. Skripalio apnuodijimą

Paulius Kaliačius, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.04 07:29

Rusijai prašant, trečiadienį susitinka cheminių ginklų uždraudimo organizacija. Jai Kremliaus atstovai uždavė trylika klausimų, susijusių su apnuodyto dvigubo agento Sergejaus Skripalio byla.

Rusijos politikai tikisi, kad cheminių ginklų uždraudimo organizacijos ekspertai padės įrodyti, jog Kremlius nesusijęs su nervus paralyžiuojančios medžiagos panaudojimu apnuodijant dvigubą agentą S. Skripalį ir jo dukrą.

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį dar kartą patvirtino neabejojanti, kad nuodų šaltinis – Rusija, nors šalies ekspertai teigė negalintys nustatyti, kur nuodai pagaminti.

Ekspertai teigia, kad apnuodijimo aplinkybių tyrimas užtruks kelis mėnesius. Tikimasi, kad tyrimas pajudės dėl gerėjančios S. Skripalio dukros Julios sveikatos. Ji iš komos pabudo praėjusią savaitę.

Didžiosios Britanijos Rusijai mesti kaltinimai suardė šalių diplomatinius santykius – abi šalys išsiuntė namo po daugiau nei 20 konsulinių darbuotojų. Dar daugiau nei 100 diplomatų į Rusiją grąžino Jungtinės Karalystės poziciją palaikančios šalys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt