Pasaulyje

2018.04.03 20:38

Rusijos kišimosi į JAV rinkimus tyrime nuteistas olandų advokatas

BNS2018.04.03 20:38

Olandų advokatui, melavusiam JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentams, tiriantiems buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos patarėjo Paulo Manaforto bylą, antradienį buvo skirta 30 parų kalėjimo bausmė.

Jis taip pat privalės sumokėti 20 tūkst. dolerių (per 16 tūkst. eurų) baudą.

Alexas van der Zwaanas tapo pirmuoju nuteistuoju Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus byloje, kurią tiria plačius įgaliojimus turinti specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrėjų komanda.

Šiam teisininkui paskirta bausmė gali pasufleruoti, ko gali tikėtis kiti asmenys, kaltinami melavimu pareigūnams R. Muellerio tyrime. tarp kaltinamųjų yra ir buvęs Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas bei D. Trumpo kampanijos patarėjas užsienio politikos klausimais.

A. van der Zwaanui grėsė iki šešių mėnesių kalėjimo, o jo advokatai prašė, kad jų klientui būtų skirta bauda ir nurodyta palikti šalį. Vis dėlto JAV apygardos teisėja Amy Berman Jackson, argumentuodama, kad būtina atgrasyti kitus nuo melavimo tarptautinės svarbos tyrime, pareiškė, jog olandą būtina įkalinti.

Baudžiamoji byla A. van der Zwaanui nėra tiesiogiai susijusi su Maskvos kišimusi į rinkimus. Vis dėlto ji atskleidė naujų detalių apie bylą P. Manafortui ir anksčiau neskelbtus ryšius tarp aukšto rango D. Trumpo kampanijos patarėjų, įskaitant Ricką Gatesą, ir Rusijos.

Kaltės pripažinimo pareiškimą A. van der Zwaanas padarė vasarį, įsibėgėjant tyrimui dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimų procesą. Teisininkas prisipažino sąmoningai melavęs apie savo kontaktus su R. Gatesu ir dar vienu asmeniu, kuris, prokurorų teigimu, tikriausiai palaikė ryšius su rusų žvalgyba. Nors prokurorai tada nesakė, ar Nyderlandų advokatas turėtų būti įkalintas, jie pabrėžė, kad jis „pakartotinai“ melavo tyrėjams.

A. van der Zwaano advokatai tvirtino, kad jų klientas jau pakankamai prisikentėjo, ir jo gyvenimą esą jau sugriovė jo „siaubingas sprendimas“ meluoti federaliniams pareigūnams. Jie taip pat prašė A. B. Jackson leisti olandui kaip įmanoma greičiau grįžti į Londoną, kur jis gyvena su savo žmona, besilaukiančia pirmagimio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.