Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Bolivijos prezidento lėktuvas pakilo iš Vienos diplomatinėje audroje

ELTA, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Iš Maskvos skridęs Bolivijos prezidento Evo Moraleso lėktuvas, naktį nutūpęs Vienoje, trečiadienio vidudienį pakilo iš Austrijos sostinės oro uosto. Austrijos prezidentas Heinzas Fisheris žiniasklaidai pareiškė, kad visos sąlygos buvo įvykdytos.

Iš Maskvos skridęs Bolivijos prezidento Evo Moraleso lėktuvas, naktį nutūpęs Vienoje, trečiadienio vidudienį pakilo iš Austrijos sostinės. Austrijos prezidentas Heinzas Fisheris žiniasklaidai pareiškė, kad visos sąlygos buvo įvykdytos.

Bolivijos pusė tikina, kad lėktuvas priverstas leistis negavęs leidimo skristi per kelių Europos valstybių – Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos – oro erdvę. Tačiau informacija apie tai, ar leidimai išties nebuvo suteikti, yra prieštaringa, kaip ir dėl to, ar Vienoje nusileidęs lėktuvas buvo apieškotas.

Buvo įtariama, kad lėktuvu gali keliauti slaptą JAV informaciją paviešinęs JAV ieškomas Edwardas Snowdenas. Bolivija yra viena iš šalių, į kurią jis kreipėsi dėl politinio prieglobsčio.

„Reuters“, remdamasi Austrijos vicekanclerio Michaelio Spindeleggerio pareiškimu, pranešė, kad Austrijos pareigūnai Vienos oro uoste apieškojo E. Moraleso lėktuvą, bet E. Snowdeno jame nerado. Manoma, kad amerikietis vis dar Maskvos oro uosto tranzitinėje zonoje.

Tuo metu Bolivijos pusė teigia, kad lėktuvas apieškotas nebuvo, skelbia BBC naujienų svetainė.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį paskelbė, kad Bolivijos vadovo lėktuvui leista kirsti oro erdvę ir Gran Kanarijoje prisipildyti degalų. Prancūzijos pareigūnai trečiadienį paneigė, kad Paryžius atsisakė leisti Bolivijos prezidento lėktuvui kirsti šalies oro erdvę.

Dėl incidento dabartinis Lotynų Amerikos valstybių grupės UNASUR pirmininkas Peru prezidentas Ollanta Humala sušaukė skubų posėdį. Apie savo dalyvavimą jame jau pranešė Argentinos, Venesuelos, Ekvadoro ir Urugvajaus vadovai.

Amerikos valstybių organizacija (OAS) pareikalavo pasiaiškinti Europos valstybes, kurios antradienio vakarą neleido toliau skristi E. Moralesui.

Bolivijos pasiuntinys Jungtinėse Tautose (JT) Sacha Llorenti žurnalistams teigė, kad Europos šalių veiksmus skųs JT. „Šių šalių sprendimai pažeidė tarptautinę teisę. Mes jau pradėjome skundo JT generaliniam sekretoriui procedūras“, – teigė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi