Pasaulyje

2018.04.03 17:54

Maskvoje lankysis Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras

BNS 2018.04.03 17:54

Pekine šiuo metu viešintis Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras Ri Yong Ho artimiausiomis dienomis apsilankys Maskvoje, antradienį pranešė Rusijos ambasada Pchenjane.

Rusijos ambasada Šiaurės Korėjoje savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį pasidalijo Ri Yong Ho nuotrauka iš tarptautinio Pchenjano oro uosto.

„Šiaurės Korėjos diplomatijos vadovas išvyko į užsienio turą; dalis jo bus ir vizitas į Maskvą“, – pranešė ambasada.

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras antradienį atvyko į Pekiną susitikti su kinų kolega, vos savaitei praėjus po istorinės Pchenjano lyderio Kim Jong Uno  kelionės į Kinijos sostinę.

Tai buvo pirmoji Šiaurės Korėjos lyderio užsienio kelionė nuo pat 2011-ųjų gruodžio, kai jis paveldėjo valdžią iš savo tėvo Kim Jong Ilo.

Ri Yong Ho bus aukščiausio rango Šiaurės Korėjos pareigūnas, pastaraisiais metais apsilankęs Rusijoje.

Pchenjanas palaikė artimus ryšius su Maskva Sovietų Sąjungos laikais.

Kim Jong Unas turėjo lankytis Rusijoje 2015 metais, kai buvo minimos 70-os nacių sutriuškinimo per Antrąjį pasaulinį karą metinės, bet galiausiai jis nepriėmė kvietimo.

Jo tėvas Kim Jong Ilas buvo atvykęs į Rusiją šarvuotu traukiniu 2011 metais, likus vos keliems mėnesiams iki savo mirties.

Ri Yong Ho artimiausiomis dienomis nuvyks ir į Azerbaidžaną ir kitas buvusias sovietines respublikas, remdamasi diplomatiniu šaltiniu pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Diplomatinių santykių tarp Šiaurės Korėjos ir Vakarų atšilimas pakeitė kelis mėnesius trukusią karingą retoriką tarp Jungtinių Valstijų ir Pchenjano dėl jo branduolinės programos.

Balandžio 27 dieną Kim Jong Unas turi susitikti su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu, be to, planuojamas istorinis susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.