Pasaulyje

2018.04.03 14:15

J. Skripal prieš pat apnuodijimą gavo įgaliojimus naudotis „slapta banko sąskaita“

BNS 2018.04.03 14:15

Buvusio rusų dvigubo agento Sergejaus Skripalio duktė Julija drauge su tėvu buvo apnuodyta kelios dienos po to, kai gavo įgaliojimus naudotis „slapta banko sąskaita“ su 150 tūkst. svarų (171,4 tūkst. eurų), pranešė britų laikraštis „Daily Mirror“.

Leidinio duomenimis, tie pinigai buvo gauti pardavus namą Didžiojoje Britanijoje, kuris priklausė jos broliui Aleksandrui ir jo buvusiai žmonai Natalijai. Aleksandras pernai mirė „neišaiškintomis aplinkybėmis“ Sankt Peterburge, sakoma straipsnyje.

Natalija, kuri dabar yra ištekėjusi už vieno teniso trenerio, pardavė namą ir pusę sumos išmokėjo buvusiam vyrui.

Pasak „Daily Mirror“, Julija vasario pabaigoje iš savo tėvo gavo įgaliojimus naudotis šia sąskaita, užregistruota Aleksandro vardu. Šiuo metu pinigai yra viename Rusijos bankų.

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti be sąmonės ant suoliuko prie prekybos centro Anglijos pietiniame Solsberio mieste.

Britų tyrėjai nustatė, kad jie buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Rusija griežtai neigia kaltinimus, kad yra susijusi su Skripalių apnuodijimu.