Pasaulyje

2018.04.02 12:16

Šiaurės Korėjos lyderis „giliai sujaudintas“ K-pop žvaigždžių koncerto

BNS 2018.04.02 12:16

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, dalyvavęs retame Pietų Korėjos K-pop stiliaus žvaigždžių koncerte, plačiai šypsojosi, plojo ir buvo „giliai sujaudintas“, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šis dėmesio centre atsidūręs Kim Jong Uno ir jo žmonos Ri Sol Ju, buvusios dainininkės, dalyvavimas koncerte labai neįprastas, nes Pchenjano autoritarinis režimas paprastai stengiasi visokeriopai užkirsti kelią bet kokiam Pietų Korėjos populiariosios kultūros prasiskverbimui į izoliuotos šalies visuomenę.

Kim Jong Unas tapo pirmuoju Šiaurės Korėjos lyderiu, kada nors dalyvavusiu Pietų Korėjos pramogų pasaulio atstovų pasirodyme. Jis paspaudė rankas atlikėjams ir „pareiškė jiems savo gilią padėką“, sakoma valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime.

„Jis sakė esąs giliai sujaudintas, matydamas, kaip mūsų žmonės nuoširdžiai priima šį pasirodymą, leidžiantį geriau suprasti Pietų pusės populiarųjį meną“, – rašo KCNA.

Pietų Korėjos atlikėjų gastrolės, laikomos Seulo mėginimu sušvelninti abiejų šalių santykius pasitelkiant kultūrą, įvyko pusiasalyje vystantis diplomatinių ryšių atšilimui prieš planuojamą istorinį abiejų Korėjų lyderių susitikimą, turintį įvykti vėliau šį mėnesį.

Kim Jong Unas sakė tikriausiai būsiąs labai užsiėmęs dėl „savo įtemptos politinės programos balandžio pradžioje“, todėl džiaugėsi, kad galėjo apsilankyti koncerte, anot jo, nešančiame „taikos pavasarį“.

Sekmadienį koncertą surengė 120 narių turinti Pietų Korėjos meno delegaciją, turinti 11 muzikos grupių ir solinių atlikėjų, taip pat šokėjų, kovos menų meistrų ir techninių darbuotojų. Dar vieną koncertą planuojama surengti antradienį.

Per dvi valandas trukusį renginį Kim Jong Unas ir jo žmona matėsi plojantys. Koncertą taip pat stebėjo lyderio jaunesnė sesuo Kim Yo Jong ir Šiaurės Korėjos reprezentacinis valstybės vadovas Kim Yong Namas.

Baigiantis koncertui išpuoštoje 1,5 tūkst. vietų salėje Rytų Pchenjano didžiajame teatre visos žvaigždės išėjo į sceną ir dainavo apie susivienijimą, o žiūrovai joms plojo atsistoję.

„Dainavo kartu“

Bene labiausiai buvo laukiama Pietų Korėjoje ir Azijoje itin išpopuliarėjusios merginų K-pop gruopės „Red Velvet“ pasirodymo.

Pats Kim Jong Unas pripažino, kad buvo „labai domimasi, ar aš ateisiu pasižiūrėti „Red Velvet“, ar ne“.

Penkias nares turinti grupė, garsėjanti nuotaikingomis elektroninės muzikos melodijomis ir įspūdinga choreografija, atliko du savo hitus: „Bad Boy“ ir „Red Flavour“.

„Šiaurės Korėjos publika per mūsų pasirodymą plojo daug garsiau negu tikėjomės ir netgi dainavo kartu mūsų dainas... Mums smarkiai palengvėjo“, – žurnalistams sakė grupės narė Yeri.

Abiejų šalių suartėjimą paskatino Pietų Korėjoje vykusi žiemos olimpiada, į kurią Kim Jong Unas pasiuntė sportininkų, palaikančių šokėjų grupę, būrį atlikėjų ir savo seserį, atlikusią pasiuntinės vaidmenį.

Vėliau Kim Jong Unas sutiko surengti viršūnių susitikimą su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu ir netgi pasisiūlė asmeniškai susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

Be to, praeitą savaitę jaunasis Šiaurės Korėjos lyderis surengė savo pirmąjį vizitą užsienyje ir Pekine griežto slaptumo sąlygomis susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.

Planuojama, kad abiejų Korėjų lyderių susitikimas – trečiasis po ankstesnių viršūnių susitikimų 2000 ir 2007 metais – bus surengtas balandžio 27 dieną. Prognozuojamo Kim Jong Uno ir D. Trumpo susitikimo data dar nepaskirta, bet tikimasi, kad jis gali įvykti iki gegužės pabaigos.