Pasaulyje

2018.04.01 22:23

Nužudymų skaičiumi Londonas pirmą kartą pralenkė Niujorką

15min.lt 2018.04.01 22:23

Pirmą kartą šiuolaikinėje istorijoje Londonas žmogžudysčių skaičiumi pralenkė nusikalstamumu garsėjantį JAV didmiestį Niujorką, skelbia „The Independent“.

Londone nužudymų skaičius pastaruoju metu pastebimai išaugo, Didžiosios Britanijos sostinėje fiksuota ypač daug nudūrimų, tuo metu Niujorke nusikaltimų gerokai sumažėjo.

Naujausiais duomenimis, Londonas šiurpia statistika Niujorką aplenkė vasario mėnesį. Per šį mėnesį Londone buvo nudurta 15 žmonių, devynių iš jų amžius – iki 30 metų.

Per tą patį laiką Niujorke buvo 14 nužudymų.

Kovą Londone nuo peilio dūrių mirė 22 žmonės, JAV mieste – 21.

Abiejuose miestuose gyvena panašus skaičius žmonių – apie 8,5 milijono.

Žmogžudysčių skaičius Niujorke nuo 1990 metų susitraukė 87 proc., tuo metu Londone šių nusikaltimų per pastaruosius trejus metus padaugėjo 40 proc., net neskaičiuojant teroristiniuose aktuose žuvusių žmonių.

Šeštadienį Londone buvo nudurta 36 metų moteris, ketvirtadienio vakarą į kaklą nudurtas 23 metų jaunuolis. Mirtini sužalojimai peiliu Anglijoje ir Velse yra dažniausia mirties priežastis nuo 2011, tokių nusikaltimų skaičius išaugo 12 proc.

Metropoliteno policijos atstovė Cessida Dick teigė, kad dėl išaugusio nusikaltimų, kuriuose panaudojamas peilis, skaičiaus kalti socialiniai tinklai.

„Londonas lieka vienas saugiausių miestų pasaulyje, – teigė ji. – Net ir vienos žmogžudystės yra per daug, tad su savo partneriais stengiamės išsiaiškinti, dėl ko nusikaltimų daugėja, ir visų pirmiausia mėginame jiems užkirsti kelią.“