Pasaulyje

2018.04.01 18:15

Kai kurie kovotojai išvyksta iš paskutinio Rytų Gutos sukilėlių miesto

BNS2018.04.01 18:15

Netoli Sirijos sostinės vyriausybės pajėgų apsiausta viena sukilėlių grupė sekmadienį sutiko evakuotis į šalies šiaurę, toliau tęsiantis deryboms dėl Dumos miesto apsiausties nutraukimo.

Grupuotės „Faylaq al Rahman“ kovotojai autobusais, kuriuos atsiuntė Sirijos vyriausybė, išvyko iš Dumos į sukilėlių kontroliuojamą Idlibo provinciją, pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.

Tai pirma organizuota kovotojų evakuacija iš Dumos, kuri prieš vyriausybės pajėgas atsilaikė septynerius karo metus. Šis miestas buvo 2011 metų vadinamojo Arabų pavasario sukilimo prieš prezidento Basharo al Assado vyriausybę vienas centrų. Sukilimas išprovokavo brutalų saugumo pajėgų atsaką ir sukėlė vis dar tebesitęsiantį pilietinį karą.

Maždaug 1,3 tūkst. kovotojų, aktyvistų ir civilių sutiko išvykti iš miesto, nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Dumą vis dar kontroliuoja įtakinga sukilėlių grupuotė „Jaysh al Islam“. Vietos aktyvistai sako, kad mieste, kuris labai smarkiai nukentėjo per naujausią vyriausybės puolimą, yra įstrigę daugiau kaip 100 tūkst. civilių.

Dumoje nebuvo daug „Faylaq al Rahman“ kovotojų. Jie į šį miestą turėjo atvykti dėl vyriausybės puolimo, per kurį Rytų Guta buvo suskaldyta į tris dalis, sakė vietos aktyvistas Ahmadas Khansouras.

Dumoje buvę kovotojai nusekė paskui „Faylaq al Rahman“ kovotojus iš kitų dviejų Gutos pasipriešinimo židinių, kurie į Sirijos šiaurę išvyko prieš kelias dienas.

AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos palaikomos Sirijos vyriausybės pajėgos ir režimui lojalūs kovotojai vasario 18 dieną pradėjo brutalų netoli Damasko esančios Rytų Gutos, anksčiau buvusios sukilėlių bastionu, puolimą.

Per šį puolimą žuvo per 1 600 civilių, o dešimtys tūkstančių gyventojų buvo priversti išvykti į režimo kontroliuojamą teritoriją, pranešė padėtį Sirijoje stebinti SOHR.

Sukilėliai, aktyvistai ir tūkstančiai civilių sutiko išvykti, kad nereikėtų pasiduoti vyriausybei, ir išvažiavo autobusais.

„Jaysh al Islam“ ir Dumos atstovai derėjosi su B. al Assado sąjungininke Rusija dėl miesto pavedimo rusų kariškių globai, o ne atidavimo tiesiogiai Sirijos vyriausybės pajėgoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt