Pasaulyje

2018.03.31 22:40

Per 36 tūkstančių lietuvių glaudžiančios Airijos gyventojai vis kreiviau žiūri į atvykėlius

15min.lt 2018.03.31 22:40

Neseniai Airijos Ekonomikos ir socialinių tyrimų instituto atliktas tyrimas parodė, kad airiai ėmė vis kreiviau žiūrėti į atvykėlius, ypač – į tam tikras etnines grupes. Kaip teigia „The Independent“, šiuo metu požiūris į imigrantus yra prastesnis, nei vyraujantis Vakarų Europoje.  

Tyrimas atskleidė, kad tik 41 proc. airių palaiko į šalį atvykstančius musulmonus, o romų atvykimui neprieštarauja tik apie 25 proc. airių.

Tyrimo autoriai pareiškė, kad tyrimas – tai pačių Airijos gyventojų veidrodis. Pavyzdžiui, kiek mažiau nei pusė visų apklaustų žmonių nurodė tikintys, kad vienos kultūros yra pranašesnės už kitas. 45 proc. žmonių mano, kad tam tikros rasės ar etninės grupės žmonės tiesiog gimė sunkiau dirbti, o 17 proc. airių tiki, kad kai kurių rasių žmonės gimsta mažiau protingi.

Tyrimas buvo atliktas apklausus 2 tūkst. airių. Tyrėjai nenustatė, kad vyresni žmonės būtų labiau nusiteikę prieš atvykėlius, tačiau išsilavinusių ir mažiau išsilavinusių airių požiūriai gerokai išsiskyrė – labiau išsilavinę žmonės pasirodė tolerantiškesni.

Sunkiau besiverčiantys airiai buvo linkę nepritarti užsieniečių atvykimui, tačiau tai suprantama, nes ši grupė žmonių turėtų dalintis darbus su atvykėliais. Ne tik darbus, socialines išmokas – taip pat.

2016 metais Airijoje gyveno apie pusė milijono atvykėlių, daugiausiai – lenkų (122,5 tūkst.), britų (103 tūkst.) ir lietuvių (36,5 tūkst.).