Pasaulyje

2012.07.09 17:34

Dėl planuojamų raketų ant stogo kreipėsi į teismą

LRT.lt 2012.07.09 17:34

Norėdami sukliudyti vyriausybei ant jų daugiabučio stogo per Olimpiadą dislokuoti raketas žemė-oras, Londono gyventojai kreipėsi į teismą.

Norėdami sukliudyti vyriausybei ant jų daugiabučio stogo per Olimpiadą dislokuoti raketas žemė-oras, Londono gyventojai kreipėsi į teismą. Anot jų, tokios raketos gali paversti juos išpuolių taikiniu, praneša naujienų agentūra AFP.

Britanijos gynybos ministras praėjusią savaitę patvirtino, kad raketų sistema per žaidynes bus išdėstyta šešiose sostinės vietose, taip „veiksmingai atbaidant“ nuo galimų teroristinių išpuolių iš oro.

Tačiau vieno daugiabučio, esančio netoli Olimpinio parko Stratforde, rytų Londone, ant kurio bus sumontuotos raketos, gyventojai praėjusią savaitę ėmėsi teisinių veiksmų, teigdami, kad toks žingsnis pažeis jų žmogaus teises.

Jiems atstovaujantis teisininkas Marcas Willeras Londono teismui teigė, kad „precedento neturintis“ žingsnis privertė juos baimintis dėl savo saugumo.

„Jie jaučia visiškai pateisinamą baimę, kad raketų įrengimas ar dislokavimas ant jų stogo, padidina riziką, kad jų namas taps teroristinių atakų taikiniu“, – kalbėjo jis.

Gyventojai prašo teismo užkirsti kelią tokios sistemos dislokavimui, teigdami, kad pažeistos jų teisės, nes tokie planai su jais nebuvo derinti.

Gynybos sekretorius Philipas Hammondas teigė, kad ministerija teisme „energingai“ ginsis ir yra įsitikinusi, kad laimės.

Raketų sistemos šešiose vietose bus sumontuotos liepos viduryje ir ten bus Olimpiados metu, pranešė ministerija.

Žaidynes rengiantis Londonas ėmėsi ir kitų saugumu priemonių – Temzės upėje prisišvartuos lėktuvnešis, Londono priemiesčiuose bus dislokuoti „Typhoon“ naikintuvai ir „Puma“ sraigtasparniai.

Varžybų vietas, sportininkus ir milijonus turistų, atvyksiančių ir Olimpiadą, saugos daugiau kaip 40 tūkst. žmonių saugumo pajėgos, kurioms padės didžiulė žvalgybos operacija.

Gynybos ministerija teigė, kad raketos būtų panaudotos „tik gavus tikslius nurodymus iš aukščiausios valdžios, taip reaguojant į patvirtintą ir rimtą saugumo grėsmę“.