Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.31 18:40

Popiežius: mūsų kartos palieka jaunimui susiskaldymo ir karų sudraskytą pasaulį

Popiežius Pranciškus sakė, kad „gėda“, jog pasaulio jaunimas iš šios kartos paveldės „susiskaldymo ir karų sudraskytą“ pasaulį. Tai Pontifikas pareiškė Romoje vykusios Kryžiaus kelio procesijos pabaigoje. Apie 20 tūkst. tikinčiųjų Didžiojo Penktadienio vakarą susirinko į liturgiją, simbolizuojančią Jėzaus prieš nukryžiavimą nueitą kelią. Vėlai vakare Šventojo Petro bazilikoje Vatikane prasidės Velykų vigilija.

Popiežius įdėmiai klausėsi, kai buvo skaitomos meditacijos 14 stotelių, kaip tikima, tiek kartų nešdamas Kryžių į Golgotą suklupo Kristus. Šiemet jas parašė studentai – apie jaunųjų katalikų nerimą ir viltis.

Studentai nešė ir Kryžių aplink Koliziejų, procesijoje dalyvavo šeima iš Sirijos ir vienuolė iš Irako.

Baigiantis iškilmėms Popiežius kreipėsi į susirinkusius, ragino žmones, taip pat ir Bažnyčios vadovus atgaivinti gebėjimą jausti gėdos jausmą dėl pasaulio skaudulių.

„Gėdos jausmą, nes mūsų kartos palieka jaunimui susiskaldymo ir karų sudraskytą pasaulį. Pasaulį, užvaldytą egoizmo, kai jauni, menki, paliegę ir senyvi nustumti į pakraščius. Viltis, kad bus tęsiamos daugybė misijų, net ir dabar, kad būtų pažadinta mieganti žmonijos sąmonė“, – sakė popiežius Pranciškus.

Koks pavojingas tapo pasaulis, rodo ir tai, kad saugumas gerokai labiau sustiprintas nei pernai, dalyviai buvo akyliau tikrinami, o šią savaitę Italijos policija surengė 4 reidus prieš įtariamus Islamo radikalus, sulaikė 5 atvykėlius iš Tuniso, kurie siejami su jų tautiečiu, prieš porą metų nukreipusių sunkvežimį į Kalėdų mugę Berlyne, taip pat vieną marokietį.

Romoje saugumui užtikrinti pasitelkta apie 10 tūkst. pareigūnų – visam Velykų laikotarpiui, ypač sekmadienį, kaip Popiežius kreipsis į miestą ir pasaulį.

Saugumo sumetimais per šventes Amžinajame mieste draudžiami protestai, paradai. Rytoj visi ateinantieji į Šventojo Petro aikštę bus tikrinami kaip oro uoste metalo detektoriais ir kita įranga. Mieste dirba bombų paieškos komandos su treniruotais šunimis, ginkluoti policininkai įsitaisę ant namų stogų, papildomai įrengta stebėjimo kamerų, kai kurios gatvės visai uždarytos.

Kaip ir šiandien, Romoje, didžiojoje Italijos dalyje numatomas lietus, vėjas, tad Šventojo Petro aikštę dengs skėčių jūra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi