Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.30 15:24

Rusijos ambasada Londone reikalauja susitikimo su J. Skripal

ELTA 2018.03.30 15:24

Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje pareikalavo „konsulinio susitikimo“ su Julija Skripal, kuri, pasak Jungtinės Karalystės žiniasklaidos, atgavo sąmonę. Rusijos diplomatinė atstovybė tai pranešė savo tviteryje, teigdama, kad žinia apie jos būklės pagerėjimą yra gera naujiena.

„Geros naujienos: Julija Skripal sveiksta. Mes reikalaujame teisės ją pamatyti pagal 1968 metų konvenciją (tarp SSRS ir Jungtinės Karalystės)“, – sakoma pranešime.

Kaip anksčiau penktadienį pranešė televizijos kanalas „Sky News“, Solsberio mieste nukentėjusi rusė jau gali valgyti ir gerti. Savo ruožtu BBC ketvirtadienį informavo, kad Julija yra sąmoninga ir gali kalbėti. Solsberio ligoninės atstovai patvirtino, kad jos būklė „sparčiai gerėja“, nebėra kritinė ir dabar yra stabili. Jos tėvo Sergejaus Skripalio būklė tebėra „kritinė, bet stabili“.

Kovo 4 d. buvęs GRU pulkininkas S. Skripalis ir jo duktė Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos. Jie buvo rasti be sąmonės Solsberio mieste, kuris yra už 140 kilometrų nuo Londono.

Didžioji Britanija apkaltino Rusiją prisidėjus prie S. Skripalio ir jo dukters apnuodijimo. Maskva neigia turinti ką nors bendra su šiuo incidentu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi