Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.30 16:40

Britanijoje apnuodytos rusų šnipo dukters būklė nebėra kritinė

BNS 2018.03.30 16:40

Buvusio rusų šnipo dukters, paveiktos nervus paralyžiuojančia medžiaga per ataką, dar labiau pabloginusią Vakarų šalių santykius su Rusija, būklė nebėra kritinė, pranešė ją gydanti ligoninė.

Ši žinia buvo paskelbta, kai Maskva pareiškė išsiųsianti 60 JAV diplomatų, atsakydama analogišką ankstesnį Vašingtono sprendimą.

33 metų Julijos Skripal „būklė sparčiai gerėja ir nebėra kritinė“, nurodė ligoninė, gydanti šią moterį ir jos 66 metų tėvą Sergeju Skripalį nuo kovo 4 dieną viename pietų Anglijos mieste įvykdytos atakos, dėl kurios Jungtinė Karalystė kaltina Maskvą.

J. Skripal būklė dabar „stabili“, o nacionalinis transliuotojas BBC pranešė, kad pacientė yra sąmoninga ir kalba.

Buvusio dvigubo agento S. Skripalio būklė tebėra kritinė, bet stabili, nurodė Solsberio miesto ligoninė.

Jungtinės Valstijos anksčiau paskelbė išsiųsiančios 60 rusų diplomatų ir uždarysiančios Rusijos generalinį konsulatą Siatle.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, jog JAV ambasadorius buvo informuotas apie „atsakomąsias priemones“. Pasak ministro, bus išsiųstas toks pats skaičius amerikiečių diplomatų, taip pat bus „atšauktas leidimas veikti JAV generaliniam konsulatui Sankt Peterburge“.

S. Lavrovas pridūrė, kad Rusija taip pat paskelbs atsakomąsias priemones kitų valstybių, nusprendusių pademonstruoti solidarumą su Britanija ir išsiųsti rusų diplomatų, atžvilgiu.

Rusija reaguoja į „visiškai nepriimtinus veiksmus, kurių imtasi prieš mus, esant labai griežtam Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos spaudimui ir prisidengus vadinamosios Skripalių bylos pretekstu“, sakė ministras.

Londonas sako, kad Skripaliai buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“) ir kad ši ataka yra pirmasis cheminio ginklo panaudojimas Europoje po Antrojo pasaulinio karo. Ši ataka sulaukė didelio atgarsio visame pasaulyje: į Rusiją privalės grįžti daugiau kaip 150 diplomatų, išsiųstų iš daugelio šalių.

Anksčiau Britanijos priimtą sprendimą išsiųsti 23 rusų diplomatus palaikė NATO, JAV, 18 Europos Sąjungos narių ir keletas kitų valstybių.

Praeitą savaitę JK teismas buvo informuotas, kad Julija Skripal neįstengia prasmingai bendrauti, o jos tėvas visiškai nereaguoja.

Britų policijos kovos su terorizmu padalinys trečiadienį nurodė, kad Skripalių pirmasis kontaktas su nuodingąją medžiaga įvyko Sergejaus namuose Solsberyje, o didžiausia jos koncentracija nustatyta prie pagrindinio įėjimo.

Policija nurodė, kad tyrime dalyvauja apie 250 kovos su terorizmu detektyvų ir kad šis procesas gali tęstis mėnesius.

Tarnyboms yra žinoma apie 500 liudininkų, o policija tikrina daugiau kaip 5 000 val. trukmės apsaugos kamerų vaizdo įrašus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi