Pasaulyje

2018.03.29 13:53

Malala toliau kovos už mergaičių švietimą

BNS2018.03.29 13:53

Į gimtąjį Pakistaną grįžo Nobelio taikos premijos laureatė Malala Yousafzai. Tai yra pirmasis jos sugrįžimas nuo tada, kai prieš beveik šešerius metus Talibanas surengė prieš ją išpuolį. Dėl jautrios situacijos detalės apie jaunos moters kelionę neskelbiamos, ketvirtadienį pranešė vyriausybės atstovas. 20-metė esą keturias dienas lankysis šalyje ir, be kita ko, susitiks su vyriausybės vadovu Shahidu Khaqanu.

Nobelio taikos premijos laureatė M. Yousafzai ketvirtadienį sakė, kad toliau kovos už mergaičių švietimą Pakistane.

Tai ji sakė pirmą kartą po 2012 metų atakos, kai vienas talibas už mergaičių švietimo propagavimą šovė jai į galvą, sugrįžusi į tėvynę.

Su ašaromis akyse 20-metė M. Yousafzai ketvirtadienį prisiminė, kaip turėjo išvykti iš Pakistano gydytis.

Per ceremoniją premjero Shahido Khaqano Abbasi biure ši universiteto studentė sakė, kad visuomet galvojo apie sugrįžimą į Pakistaną.

„Dabar tai vyksta ir aš esu čia“, – sakė ji.

Sh. Kh. Abbasi gyrė M. Yousafzai ir sakė, kad džiaugiasi galėdamas pasveikinti ją tėvynėje, kur, jo teigimu, terorizmas buvo eliminuotas.

Pranešama, kad aktyvistę kelionėje lydi jos tėvai. Pakistano televizija rodė nuotraukas, kaip Malala, laikantis griežtų saugomo priemonių, išvežama iš Tarptautinio Benazir Bhutto oro uosto Pakistano sostinėje Islamabade.

Radikalus islamo Talibanas prieš beveik šešerius metus spalio 9-ąją surengė išpuolį prieš M. Yousafzai dėl jos kovos už mergaičių švietimą. Kai ji vyko į savo gimtąją Mingoros vietovę Svato slėnyje, ginkluotas vyras įlipo į mokyklinį autobusą, paklausė: „Kuri yra Malala?“ ir tada šovė jai į galvą. Malala buvo sunkiai sužeista, tačiau išgyveno. Ji buvo gydoma Birmingeme Didžiojoje Britanijoje. Čia ji baigė ir mokyklą.

2014 metais Malalai buvo skirta Nobelio taikos premija. Šiuo metu ji studijuoja Oksfordo universitete, tačiau tęsia savo kampaniją „Švietimas kiekvienam vaikui“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.