Pasaulyje

2018.03.28 19:40

D. Trumpas: Š. Korėjos lyderis turi gerą galimybę padaryti tai, „kas teisinga“

BNS2018.03.28 19:40

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas turi „gerą šansą padaryti tai, kas teisinga jo žmonėms ir žmonijai“ bei žengti taikos link.  

„Praėjusį vakarą gavau žinutę nuo Kinijos (vadovo) XI JINPINGO, kad jo susitikimas su KIM JONG UNU praėjo labai gerai“, – parašė D. Trumpas trečiadienio rytą socialiniame tinkle „Twitter“.

Baltieji rūmai nurodė, kad D. Trumpas planuoja susitikimą su Kim Jong Unu gegužę, nors tarp abiejų valstybių tebetvyro įtampa dėl Pchenjano branduolinės programos.

D. Trumpas sutiko dalyvauti istorinėse derybose, Pietų Korėjos pareigūnams pranešus, kad Kim Jong Unas pasiryžęs siekti, jog Korėjos pusiasalyje nebūtų branduolinių ginklų, ir norįs nutraukti branduolinius ir raketų bandymus.

Vis dėlto D. Trumpo nuomone, „kol kas, deja, būtina visomis jėgomis išlaikyti griežčiausias sankcijas ir spaudimą!“.

D. Trumpo administracija taiko sankcijas toms bendrovėms pasaulyje, kurios neteisėtai prekiauja su Šiaurės Korėja.

„Daugelį metų, prie daugelio administracijų, visi sakydavo, kad taikos Korėjos pusiasalyje ir jo demilitarizavimo nėra nė mažiausios galimybės“, – parašė tviteryje D. Trumpas.

„Dabar yra geras šansas Kim Jong Unui padaryti tai, kas teisinga jo žmonėms ir žmonijai; nekantraudamas laukiu mūsų susitikimo!“ – pridūrė JAV prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.