Pasaulyje

2018.03.29 09:14

Prancūzija atsisveikina su savo didvyriu – pulkininku A. Beltrame`u

ELTA2018.03.29 09:14

Prancūzija nenuilstamai kovos su terorizmu, kuris yra pasmerktas pralaimėti. Tai trečiadienį Paryžiuje per nacionalinę atsisveikinimo su 44 metų žandarmerijos pulkininku Arnaud Beltrame`u ceremoniją pareiškė šalies prezidentas Emmanuelis Macronas.

Kovo 23 d. per antiteroristinę operaciją Trebo mieste A. Beltrame`as pasisiūlė susikeisti vietomis su tenykščio prekybos centro lankytojais, kuriuos buvo paėmęs įkaitais ginkluotas džihadistas, ir vėliau žuvo nuo teroristo rankos.

„Jis priėmė mirtį, kad gyventų nekalti žmonės. Jo poelgis – didvyriškumo pavyzdys visai Prancūzijai“, – sakė E. Macronas. Jis palygino A. Beltrame`ą su Jeanu Moulinu ir kitais antifašistinės kovos Antrojo pasaulinio karo metais didvyriais. „Prancūzija niekada nepamirš šio žygdarbio“, – pareiškė prezidentas.

Atsisveikinimo ceremonija vyko istorinių Invalidų rūmų teritorijoje. Joje dalyvavo buvę Prancūzijos prezidentai Nicolas Sarkozy ir Francois Hollande`as, vyriausybės nariai, teroro akto aukų artimieji. Trečiadienio rytą policininkai ir žandarai visoje Prancūzijoje pagerbė savo žuvusio kolegos atminimą tylos minute.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.