Pasaulyje

2018.03.29 09:14

Prancūzija atsisveikina su savo didvyriu – pulkininku A. Beltrame`u

ELTA2018.03.29 09:14

Prancūzija nenuilstamai kovos su terorizmu, kuris yra pasmerktas pralaimėti. Tai trečiadienį Paryžiuje per nacionalinę atsisveikinimo su 44 metų žandarmerijos pulkininku Arnaud Beltrame`u ceremoniją pareiškė šalies prezidentas Emmanuelis Macronas.

Kovo 23 d. per antiteroristinę operaciją Trebo mieste A. Beltrame`as pasisiūlė susikeisti vietomis su tenykščio prekybos centro lankytojais, kuriuos buvo paėmęs įkaitais ginkluotas džihadistas, ir vėliau žuvo nuo teroristo rankos.

„Jis priėmė mirtį, kad gyventų nekalti žmonės. Jo poelgis – didvyriškumo pavyzdys visai Prancūzijai“, – sakė E. Macronas. Jis palygino A. Beltrame`ą su Jeanu Moulinu ir kitais antifašistinės kovos Antrojo pasaulinio karo metais didvyriais. „Prancūzija niekada nepamirš šio žygdarbio“, – pareiškė prezidentas.

Atsisveikinimo ceremonija vyko istorinių Invalidų rūmų teritorijoje. Joje dalyvavo buvę Prancūzijos prezidentai Nicolas Sarkozy ir Francois Hollande`as, vyriausybės nariai, teroro akto aukų artimieji. Trečiadienio rytą policininkai ir žandarai visoje Prancūzijoje pagerbė savo žuvusio kolegos atminimą tylos minute.