Pasaulyje

2018.03.28 14:45

JAV ir P. Korėja išsprendė nesutarimus dėl laisvosios prekybos

BNS 2018.03.28 14:45

JAV ir Pietų Korėja galutinai suderino laisvosios prekybos sutarties (KORUS) pakeitimus ir pasiekė susitarimą dėl Pietų Korėjos plieno eksporto į Jungtines Valstijas apimties reguliavimo, trečiadienį pranešė JAV žiniasklaida, remdamasi JAV administracija.  

Seulas sutiko dukart padidinti amerikietiškų automobilių importą. Pagal susitarimą JAV gamintojai Pietų Korėjos teritorijoje galės parduoti iki 50 tūkst. automobilių per metus.

Kiek anksčiau Pietų Korėjos prekybos ministras Kim Hyun-chongas pranešė, jog pagal pasiektą susitarimą Pietų Korėjos į JAV tiekiamas plieno kiekis, palyginti su 2015–2017 metų vidurkiu, bus sumažintas 30 proc. ir sudarys apie 2,68 mln. tonų per metus.

Be to, šalys susitarė, kad Seulas galės ir toliau didinti užimamą JAV automobilių rinkos dalį, tačiau Pietų Korėjos pikapams Vašingtonas iki 2041 metų taikys 25 proc. didesnius importo muitus.

Manoma, kad mainais už šias nuolaidas JAV visam laikui išbrauks Pietų Korėją iš šalių, kurioms bus taikomi naujieji plieno ir aliuminio importo muitai, sąrašo.

Prekybos susitarimą KORUS JAV ir Pietų Korėja pasirašė 2007 metais. 2010 metais jis buvo iš dalies peržiūrėtas. Pagal šio susitarimo nuostatas šalys, be kita ko, ketino per penkerius metus panaikinti muitus 95 proc. pramoninių ir vartojimo prekių. Šiuo metu JAV yra antra pagal svarbą Pietų Korėjos prekybos partnerė.

Kiek anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė ketinantis nustatyti 25 proc. muitą importuojamam plienui ir 10 proc. muitą importuojamam aliuminiui. Meksika ir Kanada nuo muitų buvo atleistos, o kitoms šalims sąjungininkėms buvo pasiūlyta pateikti prašymą dėl derybų.