Pasaulyje

2018.03.28 13:28

Liuksemburgas konsultacijoms iškvietė savo ambasadorių Maskvoje

ELTA 2018.03.28 13:28

Liuksemburgas trečiadienį pranešė konsultacijoms iškviečiantis savo ambasadorių Rusijoje ir teigė pritariantis Didžiajai Britanijai, kad labai tikėtina, jog Rusija yra atsakinga už išpuolį Didžiosios Britanijos teritorijoje nervus paralyžiuojančia medžiaga, informuoja „Reuters“. 

Liuksemburgas – nedidelė valstybė Europoje – tapo paskutine į buvusio dvigubo Rusijos agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimą Anglijos Solsberio mieste sureagavusia Europos Sąjungos (ES) valstybe nare. 

„Liuksemburgo vyriausybė griežčiausiai smerkia išpuolį ir sutinka su Didžiosios Britanijos aiškinimu, jog labai tikėtina, kad Rusijos Federacija yra atsakinga už šį poelgį ir nėra jokio kito įtikinamo paaiškinimo“, – teigiama Liuksemburgo užsienio reikalų ministerijos pranešime ir priduriama, kad užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas nusprendė konsultacijoms iškviesti Liuksemburgo ambasadorių Maskvoje. 

Tuo tarpu Rusijos ambasadorius Australijoje užsipuolė Vakarus, neva Maskvai įgriso prieš ją nukreipta propaganda. Per spaudos konferenciją Kanberoje pasipiktinęs ambasadorius Grigorijus Logvinovas tvirtai neigė jo šaliai metamus kaltinimus. 

„Po velnių, kas matė Skripalius po tariamo apnuodijimo?“, – klausė ambasadorius, atkakliai tvirtindamas, kad Didžioji Britanija turi įrodyti, jog Rusija yra atsakinga už šį išpuolį. 

„Klausiu, kas be politinių pareiškimų, kad jie neva buvo apnuodyti kažkokia tariama nervus paralyžiuojančia medžiaga, matė bet kokią realią medicininę ataskaitą? Iš tiesų, kaip Didžioji Britanija gali per vieną ar dvi dienas išsiaiškinti, kad tai Rusijoje pagaminta nervus paralyžiuojanti medžiaga?“ – sakė jis.