Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.28 08:30

JAV: paliaubų žlugimas Sirijoje yra gėda JT Saugumo Tarybai

ELTA 2018.03.28 08:30

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) Nikki Haley gėda JT Saugumo Tarybai pavadino 30 dienų paliaubų žlugimą Sirijoje. „Tai turėtų būti gėdos diena kiekvienai šios Tarybos narei“, – sakė ji antradienį Niujorke. Nuo tada, kai Saugumo Taryba vasario 24-ąją priėmė rezoliuciją dėl 30 dienų ugnies nutraukimo Sirijoje, Rytų Gutos regione „prie mūsų akių“ mirė 1 600 žmonių, kalbėjo ambasadorė.  

Daug metų Rytų Gutoje kentę badą ir apsiaustį, civiliai esą dabar palieka teritoriją netoli Sirijos sostinės Damasko. „Istorija nesidžiaugs, kai vertins šios Tarybos veiklą mažinant sirų tautos kančias“, pabrėžė N. Haley.

Rusijos ambasadorius JT Vasilijus Nebenzia sakė, kad žmonės iš Rytų Gutos išvyksta savo noru ir kad rusų kariai aprūpina juos maisto produktais, suteikia pastoges ir medicininę priežiūrą. „Galbūt tai kai kam nepatinka, tačiau iš tikrųjų mes esame vienintelė narė (JT Saugumo Taryboje), kuris imasi konkrečių priemonių rezoliucijai 2401 įgyvendinti“, – pridūrė V. Nebenzia.

Prancūzijos ambasadorius JT Francois Delattre pareiškė susirūpinimą dėl 55 000 iš Rytų Gutos pabėgusių civilių likimo – šie dabar gyvena netoliese devyniose Sirijos vyriausybės valdomose pabėgėlių stovyklose be vandens ir elektros. „Jų pragaras persikėlė tik keliais kilometrais“, – sakė ambasadorius.

JT skubios pagalbos koordinatorius Markas Lowcockas JT Saugumo Taryboje kalbėjo, kad pastarieji mėnesiai buvo „vieni blogiausių daugeliui civilių Sirijoje“. Iš Rytų Gutos į Damaską ir jo apylinkes buvo išgabenta apie 80 000 civilių. Apie 20 000 kovotojų ir civilių iš regiono nuvežti į vietoves šalies šiaurės vakaruose.

Pilietinis karas Sirijoje vyksta jau septynerius metus. Rusijos pajėgos kovoja prezidento Basharo al Assado pusėje. JAV ir kitos Vakarų šalys tuo tarpu remia nuosaikius sukilėlius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi