Pasaulyje

2018.03.28 16:50

Patvirtinta: Š. Korėjos vadovas išties lankėsi Kinijoje

Po kelių dienų spėlionių patvirtinta, kad Kinijoje apsilankė Šiaurės Korėjos lyderis. Apie tai pranešė tiek Kinijos, tiek Šiaurės Korėjos žiniasklaida. Susitikęs su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, Kim Jong Unas patvirtino, kad jo šalis pasiruošusi atsisakyti branduolinio ginklo.

Pasak Kinijos valstybinės naujienų agentūros, Šiaurės Korėjos lyderis per derybas Kinijos prezidentą Xi Jinpingą informavo, kad branduolinio ginklo klausimas gali būti išspręstas, jeigu JAV ir Pietų Korėja į Pchenjano rodomą iniciatyvą reaguos geranoriškai, sukurs taikos bei stabilumo atmosferą ir imsis priemonių siekiant taikos. Kim Jong Unas taip pat patvirtino, kad jo vadovaujama šalis pasiruošusi surengti susitikimą su Amerika. 

Pekine Šiaurės Korėjos lyderis kartu su žmona viešėjo nuo sekmadienio iki trečiadienio. Tai – pirma Kim Jong Uno kelionė į užsienį nuo 2011 metų, kai jis perėmė šalies lyderio postą po tėvo mirties. Pasak analitikų, šis vizitas skirtas pasiruošti Šiaurės Korėjos lyderio susitikimams su Pietų Korėjos ir JAV prezidentais. Kinijos prezidentas priėmė kvietimą apsilankyti Šiaurės Korėjoje.