Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.27 15:44

Rusija dėl išsiunčiamų diplomatų kaltina JAV spaudimą

ELTA 2018.03.27 15:44

Maskva antradienį apkaltino Vašingtoną darius „milžinišką spaudimą“ savo sąjungininkėms, kad šios išsiųstų Rusijos diplomatus, ir pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų.  

„Tai – milžiniško spaudimo ir šantažo – pagrindinių Vašingtono instrumentų tarptautinėje arenoje – rezultatas“, – pareiškė Uzbekistane viešintis Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Mes į tai atsakysime, net neabejokite! Niekas nenori taikstytis su tokiu juokingu elgesiu, ir mes nesitaikstysime“, – įspėjo S. Lavrovas.

Pirmadienį 22 pasaulio valstybės pranešė išsiųsiančios mažiausiai 116, įtariama, diplomatais prisidengusių Rusijos šnipų. Toks reakcijos mastas gerokai pranoko priemones, kurių būdavo imamasi net ir pačių prieštaringiausių Šaltojo karo laikų šnipinėjimo skandalų atvejais.

Koordinuotas diplomatų išsiuntimas – atsakas į buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga. Pasikėsinimas į tėvą ir dukrą kovo 4 dieną įvykdytas Anglijos Solsberio mieste.

Veiksmų Rusijos atžvilgiu dėl šio incidento ėmėsi keliolika Europos Sąjungos (ES) šalių, JAV, Kanada, Australija, Albanija ir Ukraina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi