Pasaulyje

2018.03.28 10:20

Pasipiktinę rusai protestuoja dėl gaisro Kemerove

ELTA2018.03.28 10:20

Šimtai žmonių protestuoja Sibiro Kemerovo mieste, smerkdami regiono pareigūnus dėl baisios nelaimės prekybos ir pramogų centre bei reikalaudami išsamaus nelaimės tyrimo. Naujausiais duomenimis, per gaisrą Kemerove žuvo 64 žmonės, tarp jų – 41 vaikas, informuoja BBC.

Atsakymų reikalaudami protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Pasakykite tiesą“ ir „Korupcija žudo“.

Kiek anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyko į Kemerovą pagerbti gaisro aukų ir dėl sekmadienį įvykusios nelaimės kaltino „nusikalstamą aplaidumą“. Tyrėjų teigimu, prekybos ir pramogų komplekse buvo atjungta priešgaisrinė signalizacija ir uždaryti atsarginiai išėjimai.

Kai kurie protestuotojai taip pat abejoja dėl oficialiai paskelbto žuvusiųjų skaičiaus ir kaltina institucijas slepiant tikrąjį nelaimės mastą, nes kai kuriuose socialinės žiniasklaidos pranešimuose skelbiama apie daug daugiau aukų.

Kol kas dar nežinoma tiksli gaisro priežastis, tačiau Rusijos tyrimų komitetas kalbėjo apie „rimtus pažeidimus“ prekybos centre „Winter Cherry“. Pradėtas baudžiamasis tyrimas.

Gaisras kilo sekmadienį apie 17:00 val. vietos laiku. Prasidėjus mokinių atostogoms, tuo metu prekybos ir pramogų centro parduotuvėse, kino teatre ir boulinge buvo daug žmonių.

Kemerovo politikas Antonas Gorelkinas feisbuke rašė, kad „evakuaciniai išėjimai buvo uždaryti, taip paverčiant kompleksą spąstais“, ir teigė, kad „nebuvo jokios organizuotos evakuacijos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt