Pasaulyje

2018.03.27 11:45

Sirija: iš Rytų Gutos evakuota dar tūkstančiai žmonių

ELTA2018.03.27 11:45

Antradienį iš Rytų Gutos, esančios netoli Sirijos sostinės Damasko, išvyko autobusai su 7 tūkst. žmonių. Tarp evakuojamų žmonių yra ir sukilėlių kovotojų.

Tai didžiausias Rytų Gutą paliekantis konvojus pagal Sirijos vyriausybės ir sukilėlių pasiektus evakuacijos susitarimus. Jie pasiekti tarpininkaujant Rusijai.

Remiantis valstybinės naujienų agentūros SANA pranešimais, 100 autobusų konvojus gabeno 6 tūkst. 749 žmones, tarp kurių 1 tūkst. 620 sukilėlių. Konvojus judėjo Idlibo provincijos – sukilėlių tvirtovės Šiaurės rytų Sirijoje – link.

Žmonės evakuoti iš pietvakarinėje Rytų Gutos dalyje esančių teritorijų: Arbino, Zamlkos, Ain Turmos ir Džoubero. Pietvakarinę Rytų Gutos dalis buvo kontroliuojama sukilėlių grupuotės „Faylaq al-Rahman“.

Mainais už saugią evakuaciją „Faylaq al-Rahman“ paleido 26 kalinius.

Pastarąją savaitę įvykdytos evakuacijos leido Sirijos prezidento Basharo al-Assado pajėgoms sustiprinti savo įtaką Rytų Gutoje, o tai ir buvo didžiausias pastarųjų savaičių puolimo tikslas.

Dumos miestas Rytų Gutos anklave lieka paskutinė sukilėlių kontroliuojama teritorija. Visiškas Rytų Gutos užėmimas būtų didžiausia nuo 2016 metų gruodžio pergalė B. al-Assado režimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.