Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

E. Snowdenas pateikė prašymą dėl prieglobsčio Rusijoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Buvęs JAV žvalgybos darbuotojas Edwardas Snowdenas pateikė prašymą dėl politinio prieglobsčio Rusijoje, remdamasi rusų pareigūnais skelbia BBC.

Buvęs JAV žvalgybos darbuotojas Edwardas Snowdenas pateikė prašymą dėl politinio prieglobsčio Rusijoje, remdamasi rusų pareigūnais skelbia BBC.

Užsienio reikalų ministerijos konsulas Kimas Ševčenka teigė, kad prašymas pateiktas sekmadienio vakarą. Kremlius kol kas nekomentavo šio pranešimo.

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad E. Snowdenas gali likti Rusijoje, jeigu to nori, tačiau turi liautis viešinęs Amerikos slaptus dokumentus.

„Jeigu jis nori išvykti [į kitą šalį] ir bus ten priimtas, jis gali tai padaryti. Jeigu jis nori likti čia, yra viena sąlyga – jis turi nutraukti savo veiklą, kenkiančią mūsų partneriams JAV“, – sakė V. Putinas.

Rusijos prezidentas teigė, kad Maskva neturi planų dėl E. Snowdeno ekstradicijos JAV. Be to, V. Putinas paneigė, kad E. Snowdenas turėjo ryšių su rusų žvalgybos tarnybomis.

Vašingtonas taip pat kol kas dar nekomentavo pastarųjų įvykių.

JAV prezidentas Barackas Obama vizito Tanzanijoje metu teigė, kad Vašingtonas ir Maskva dalyvavo aukšto lygio diskusijose dėl E. Snowdeno.

Manoma, kad 30-metis buvęs Centrinės žvalgybos agentūros analitikas yra Maskvos oro uosto viešbutyje.

Vašingtonas nori E. Snowdeną patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl tūkstančių slaptų žvalgybos dokumentų paviešinimo. Paaiškėjo, kad JAV pagal slaptą sekimo programą „Prism“ turi priėjimą prie tūkstančių vartotojų mobiliųjų telefonų ir interneto duomenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi