Pasaulyje

2018.03.27 09:01

Sprendimo dėl ekstradicijos C. Puigdemont`as lauks įkalintas

ELTA2018.03.27 09:01

Nušalintajam Katalonijos vadovui Carlesui Puigdemont`ui stojus prieš Vokietijos teismą, nuspręsta pratęsti jo sulaikymo trukmę.

Kaip pranešama, teismas šiaurinėje Vokietijoje atmetė teisinės C. Puigdemont`o komandos prašymą paleisti politiką ir jis bus sulaikytas, kol bus priimtas sprendimas, ar išsiųsti jį atgal į Ispaniją dėl kaltinimų antivyriausybine veikla ir maištavimu. Tai perdavimo procedūrų, galinčių trukti ne vieną mėnesį, pradžia.

Buvusio Katalonijos prezidento sulaikymas Vokietijoje lėmė masinius protestus Katalonijoje, dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves protestuodami prieš C. Puigdemont`o sulaikymą ir, skanduodami „Laisvė politiniams kaliniams“ bei „Tokia Europa yra gėdinga“, žygiavo Vokietijos konsulato ir Europos Komisijos biuro Barselonoje link.

Politikas suimtas sekmadienį pagal Europos arešto orderį, kurį išdavė Ispanija. Ispanijoje jam gresia kalėjimas dėl antivyriausybinės veiklos ir maištavimo, už šiuos kaltinimus gali būti skiriama iki 30 metų kalėjimo bausmė.

C. Puigdemont`as Vokietijos sieną kirto iš Danijos pusės ir buvo sulaikytas jau pakeliui į Belgiją, į kurią pabėgo spalio pabaigoje, Katalonijos parlamentui vienašališkai paskelbus nepriklausomybę nuo Ispanijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.