Pasaulyje

2018.03.27 09:05

Th. May: apnuodyti Skripaliai gali niekada nepasveikti

BNS 2018.03.27 09:05

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pirmadienį pareiškė, buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra gali niekada nepasveikti po apnuodijimo kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga.

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas ir jo duktė buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ („Naujokas“), sukurta Sovietų Sąjungoje. Kovo 4 dieną jie buvo rasti be sąmonės ant suoliuko šalia vieno prekybos centro Anglijos pietvakariniame Solsberio mieste.

Jų būklė tebėra kritinė. 

Th. May įstatymų leidėjams sakė, jog mažai tikėtina, kad S. Skripalio ir jo dukters būklė artimiausiu metu pasikeistų. Pasak premjerės, gali būti, kad jie niekada neatsigaus.  

Th. May taip pat nurodė, kad daugiau nei 130 žmonių Solsberyje galėjo būti paveikti nervus paralyžiuojančia medžiaga, kuria buvo apnuodyti Skripaliai. Daugiau nei pusšimčiui žmonių dėl to buvo atlikti tyrimai ligoninėse. 

Praėjusią savaitę iš ligoninės buvo išrašytas policijos pareigūnas, prastai pasijutęs po kovo 4-osios išpuolio Solsberyje.  

Jungtinė Karalystė dėl šio išpuolio kaltina Rusiją. Maskvai kategoriškai neigia prisidėjusi prie apnuodijimo.  

Pirmadienį maždaug 20 valstybių, tarp jų Jungtinės Valstijos ir Kanada, pasekė Britanijos pavyzdžiu ir paskelbė dėl šio išpuolio išsiunčiančios tam tikrą skaičių rusų diplomatų.