Pasaulyje

2018.03.27 08:50

D. Trumpas „griežtai neigia“ nuotykį su S. Daniels

BNS 2018.03.27 08:50

Baltieji rūmai pirmadienį atkirto pornografijos žvaigždei Stormy Daniels ir tvirtino, kad „niekas nepadeda“ jos pareiškimams apie nesantuokinį seksą su Donaldu Trumpu.  

Pirmą kartą reaguodami į geriausiu televizijos laiku parodytą interviu, kurį žiūrėjo daugiau kaip 21 mln. amerikiečių, Baltieji rūmai abejojo S. Daniels patikimumu ir kvietė ją pateikti įrodymų.

„Prezidentas griežtai, aiškiai ir nuolat neigė“ įtarimus dėl nesantuokinių lytinių santykių, sakė Baltųjų rūmų atstovas Rajas Shahas.

D. Trumpas niekada viešai nekalbėjo apie šiuos įtarimus ir nuolat ignoruodavo žurnalistų klausimus apie santykius su S. Daniels, jau ištisus mėnesius trikdančius Baltuosius rūmus.

Pirmadienį ryte D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ mįslingai rašė: „Tiek daug netikrų naujienų. Niekada nebuvo platesnės ir netikslesnės. Bet kad ir kaip būtų, mūsų šaliai sekasi puikiai!“

Televizijos CBS sekmadienio vakarą parodytu interviu 39 metų S. Daniels istorija apie seksą su D. Trumpu, pinigus už tylą ir bauginimus pirmą kartą buvo tiesiogiai pareikšta nacionalinei auditorijai.

S. Daniels teigia, kad su D. Trumpu nesaugių lytinių santykių turėjo susitikusi su juo garsenybių golfo turnyre prie Tahou ežero Kalifornijoje 2006 metų liepą – netrukus po to, kai D. Trumpo žmona Melania pagimdė jųdviejų sūnų.

Andersonui Cooperiui iš CBS laidos „60 Minutes“ S. Daniels sakė, kad po penkerių metų automobilių stovėjimo aikštelėje Las Vegase prie jos priėjo kažkoks vyras ir perspėjo tylėti.

Reuters/Scanpix nuotr.

D. Trumpo teisininkas Michaelas Cohenas pripažino, kad prieš pat 2016 metų prezidento rinkimus sumokėjo S. Daniels 130 tūkst. dolerių (104,7 tūkst. eurų), bet nepaaiškino, kodėl.

„Prezidentas nemano, kad kokie nors p. Daniels pareiškimai, padaryti per praėjusio vakaro (sekmadienio) interviu, yra tikslūs“, – sakė R. Shahas, tačiau pripažino, kad D. Trumpas galėjo išvis nežiūrėti šio interviu.

„Niekas nepadeda jos pareiškimui“, – sakė R. Shahas ir apkaltino S. Daniels keičiant savo pasakojimą.

„Vienintelis nenuoseklus žmogus yra tas, kuris daro šiuos pareiškimus“, – sakė jis ir nurodė dokumentą, kurį ji pasirašė neigdama buvus šį meilės ryšį.

Evangelikų parama

S. Daniels pripažįsta, kad pasirašė susitarimą tylėti, numatantį potencialiai žlugdančias vieno milijono dolerių baudas kaskart, kai ji kalbės apie šį įtariamą slaptą pasimatymą.

Tokiais susitarimais, nors jie yra teisėti, įtakingi vyrai dažnai naudodavosi norėdami nuslėpti romanus, priekabiavimą darbo vietoje ar net įtariamą lytinį išnaudojimą.

Minimas klausimas yra sunkus D. Trumpui, potencialiai pakertantis evangelikų rinkėjų paramą, kurstantis teisinius pavojus ir keliantis trintį su Baltųjų rūmų Rytų sparnu, kur įsikūręs pirmosios ponios M. Trump biuras.

Melania kol kas viešai nereagavo, bet jos atstovė Stephanie Grisham paragino rodyti pagarbą.

„Nors žinau, kad žiniasklaida mėgaujasi spėlionėmis ir nešvankiais gandais, norėčiau priminti žmonėms, kad yra nepilnametis vaikas, kurio vardo neturėtų būti naujienose, kai iš viso įmanoma“, – sekmadienį tviteryje parašė atstovė.

Priežiūros institucijos įtarė, kad minėti 130 tūkst. dolerių galbūt yra nedeklaruotas įnašas į rinkimų kampaniją, bet Baltieji rūmai pirmadienį paneigė, kad padarė kokių nors neteisėtų dalykų.

„Galiu kalbėti tik už Baltuosius rūmus. Ir galiu kategoriškai pasakyti, kad, aišku, Baltieji rūmai nepadarė jokių, jokių įstatymo pažeidimų“, – sakė R. Shahas.