Pasaulyje

2018.03.26 15:59

J. Boltonas: Pchenjanas mėgina laimėti laiko branduolinio ginklo vystymui

BNS2018.03.26 15:59

Šiaurės Korėjos valdžia sutiko surengti derybas su JAV, mėgindama laimėti laiko, kad galėtų išplėtoti savo branduolinę ginkluotę, sekmadienį pareiškė Johnas Boltonas, nuo balandžio pradėsiantis eiti JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pareigas.

„Jiems (Šiaurės Korėjos specialistams) liko vos keletas žingsnių, kad sukurtų branduolines kovines galvutes, galinčias smogti JAV teritorijoje esantiems taikiniams. Jie nori pasinaudoti derybų procesu, kad galėtų išlošti laiko“, – pareiškė jis interviu internetu transliuojamai radijo laidai „Cats Roundtable“.

„Pasiruošimas deryboms išties trunka keletą mėnesių, ir tai naudinga Šiaurės Korėjai“, – pridūrė busimas JAV prezidento patarėjas.

Jis pažymėjo, kad susiklosčius dabartinei padėčiai JAV turi „vykdyti tiesioginį dialogą“ dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo klausimų.

„Turi būti ne vien teorinis, bet ir labai konkretus pokalbis, kaip Šiaurės Korėja ruošiasi atsisakyti branduolinio ginklo“, – pabrėžė J. Boltonas.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad buvęs JAV ambasadorius prie Jungtinių Tautų J. Boltonas balandžio pradžioje taps naujuoju JAV prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėju. Jis pakeis šias pareigas einantį generolą Herbertą R. McMasterį.

Kovo pradžioje D. Trumpas pareiškė pasiruošęs iki šių metų gegužės pabaigos susitikti su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Baltieji rūmai nurodė, kad tebesvarstomos šio susitikimo data ir vieta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt