Pasaulyje

2018.03.26 16:39

R. T. Erdoganas: Turkija vis dar siekia tapti ES nare

BNS 2018.03.26 16:39

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis vis dar siekia tapti visateise Europos Sąjungos nare.  

Po kelių valandų svarbiame jo susitikime su Bendrijos vadovais bus mėginama pataisyti įtemptus santykius tarp Briuselio ir Ankaros. 

„Narystė Europos Sąjungoje tebėra mūsų strateginis tikslas“, – sakė R. T. Erdoganas Stambulo oro uoste prieš skrydį į Bulgariją, kur numatytos jo derybos su Europos Vadovų Tarybos pirmininku  Donaldu Tusku ir Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude`u Junckeriu. 

Susitikimas rengiamas augant abejonėms dėl Turkijos stojimo į Europos Sąjungą siekių, kurie trunka daugiau nei pusę amžiaus, bet kuriems dabar nepritaria kai kurios Europos vyriausybės.

„Mes tikrai neleisime tam tikroms grupėms, kurių ketinimai ir tikslai yra gerai visiems žinomi, blokuoti Turkijos siekio tapti gerbiama, lygia ir visateise ES nare“, – kalbėjo jis.

Turkijos prezidentas išreiškė viltį, kad būsimas susitikimas Varnoje, Bulgarijoje, suteiks naują postūmį Turkijos narystės siekiui ir pašalins kliūtis iš jos tako.

Tačiau R. T. Erdoganas taip pat apkaltino ES už „dvigubų standartų“ taikymą ir vėl papriekaištavo už tai, kad Bendrija nepakankamai padeda Turkijai, priėmusiai 3,5 mln. pabėgėlių iš Sirijos.

„Norėtume jiems (D. Tuskui ir J.-C. Junckeriui) dar kartą priminti, kad Turkija netoleruos veidmainystės, – pareiškė R. T. Erdoganas. – Deja, ES neparodė ir nerodo tokio nuoširdumo ir lojalumo, kokius mes rodome, kai kalbama apie savo įsipareigojimų vykdymą“.