Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Naujas įstatymas įpareigoja kinus lankyti savo tėvus

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nuo šiol suaugę vaikai Kinijoje privalės lankyti savo tėvus – už to nedarymą gresia bauda arba įkalinimas, praneša BBC.  

Nuo šiol suaugę vaikai Kinijoje privalės lankyti savo tėvus – už to nedarymą gresia bauda arba įkalinimas, praneša BBC.

Nuo šio pirmadienio įsigaliojęs „Vyresniųjų teisių įstatymas“ skirtas spręsti senėjančios visuomenės problemas. Kinijos valdžios manymu, privalomi vaikų apsilankymai vyresniems tėvams neleis jaustis užmirštiems ir pakels jų dvasinę būseną.

Kaip praneša BBC, įstatymas iš karto sukėlė pasipiktinimą Kinijos internetinėje erdvėje. Daugelis klausia, kaip šis įstatymas bus taikomas, kadangi nėra konkrečiai nurodyta, kas kiek laiko vaikai privalo aplankyti savo tėvus ar kaip dažnai privalu jiems paskambinti. Taip pat nenurodyta, ką daryti tuo atveju, jei vaikus ir tėvus skiria tūkstančiai kilometrų.

BBC pakalbinti „Beijing`s King & Capital Law“ teisininkai teigia, kad įstatymas nėra visiškai bedantis. Pasak jų, jei byla atsidurtų teisme, veikiausiai būtų pasiekta taikos sutartis. Priešingu atveju, teisėjai gali įpareigoti vaikus reguliariai aplankyti savo tėvus. To nedarant, grėstų bauda ar net įkalinimas.

Kinijos valdžios statistika skelbia, kad 2010-aisiais šalyje buvo 178 mln. gyventojų, kuriems 60 ar daugiau metų. Prognozuojama, kad 2030-aisiais šis skaičius padvigubės.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi