Pasaulyje

2018.03.26 16:17

Barselonoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš C. Puigdemont`o sulaikymą

BNS2018.03.26 16:17

Tūkstančiai žmonių sekmadienį Barselonoje protestavo prieš buvusio Katalonijos prezidento Carleso Puigdemont`o sulaikymą Vokietijoje.

Protestuotojai susirinko La Ramblo bulvare, vėliau jie kartu ėjo prie Europos Komisijos biurų, skanduodami tokius šūkius, kaip „Puigdemont`ą į prezidentus“ ar „Laisvę politiniams kaliniams“.

Vokietijos policija anksčiau sekmadienį sulaikė iš Belgijos automobiliu atvykusį C. Puigdemont`ą pagal Ispanijos išduotą tarptautinį arešto orderį.

Ispanų Aukščiausiasis Teismas penktadienį paskelbė, kad C. Puigdemont`as ir dar 12 katalonų bus teisiami dėl maišto, jiems pernai nesėkmingai bandžius atskirti Kataloniją nuo Ispanijos.

Jeigu būtų nuteisti, minėtiems katalonams grėstų iki 30 metų kalėjimo.

„Tai, ką jie daro pastarosiomis dienomis, yra visiškai neproporcinga, už nepriklausomybės norą su mumis elgiamasi kaip su nusikaltėliais“, – sakė proteste Barselonoje dalyvavusi 60-metė mokytoja Rosa Vela.

C. Puigdemont`as iš Ispanijos į Belgiją pabėgo pernai spalio pabaigoje, kai Katalonijos parlamentas paskelbė vieno turtingiausių šalies regionų nepriklausomybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt