Pasaulyje

2018.03.25 16:23

Žemės valanda siekta atkreipti dėmesį į klimato pokyčius

BNS 2018.03.25 16:23

Paryžiuje užtemo Eifelio bokštas. Londone užgesintos Tauerio tilto, Didžiojo Beno, „Piccadilly Circus“, Bakingamo rūmų ir „Londono akies“ šviesos.

Tas pats šeštadienio vakarą įvyko visame pasaulyje: užtemo Sidnėjaus opera, Naujojo Delio didžioji arka, Kvala Lumpūro „Petronas“ bokštai, Edinburgo pilis Škotijoje, Berlyno Brandenburgo vartai, Šv. Bazilijaus katedra Maskvoje, „Empire State“ pastatas Niujorke.

Viskas vyko tik valandą ir tai tikrai buvo simbolinis veiksmas. Visame pasaulyje 20.30 val. žmonės išjungė šviesas paminėti Žemės valandai – pasaulinei vienybės iniciatyvai, kuria siekiama atkreipti dėmesį į klimato kaitą.

Ši akcija užgimė 2007 metais Sidnėjuje, o vėliau Žemės valanda išplito į daugiau nei 180 šalių: dešimtys milijonų žmonių kasmet jungiasi prie šios akcijos ir išjungia savo šviesas.

Paryžiaus merė Anne Hidalgo sakė, kad Žemės valandoje dalyvavo 300 Paryžiaus pastatų, kad būtų pasiusta „pasaulinė žinia“.

Šios 60 minučių yra „galimybė“ stumtelėti „vartojimo kultūrą ir paskatinti keisti elgesį, kad būtų užtikrintas tvarumas“, sakė Indijos aplinkosaugos ministras Harshas Vardhanas.

Įspūdingai Žemės dieną siekta paminėti Jordanijoje, kur Karališkoji gamtos išsaugojimo draugija sostinėje Amane išdėliojo 11 440 žvakučių ant kalvos. Taip buvo siekta didžiausios iš žvakučių sudarytos mozaikos Guinnesso pasaulio rekordo. Iš žvakučių buvo sudarytas Žemės valandos šūkis „60+“. Deja, mėginimas nebuvo sėkmingas dėl vėjo, kuris trukdė uždegti žvakutes.