Pasaulyje

2018.03.25 16:35

Verbų sekmadienį popiežius ragina jaunimą kalbėti garsiau

BNS2018.03.25 16:35

Popiežius Pranciškus Verbų sekmadienį, sutampantį su Pasauline jaunimo diena, paragino jaunus žmones neleisti, kad būtų tildomi, stengtis, kad jų balsai būtų išgirsti apie tai, kuo jie tiki.

„Brangus jaunime, jūs turite šaukte išsakyti, kas jūsų viduje“, – sakė jis per mišias Šv. Petro aikštėje, bet nekalbėjo apie protestus JAV.

Verbų sekmadienio išvakarėse tūkstančiai jaunų žmonių Jungtinėse Valstijose dalyvavo mitinguose už griežtesnę ginklų kontrolę.

„Jūs patys turite netylėti, – sakė jis jaunimui. – Net jeigu kiti tyli, jeigu mes, vyresnieji žmonės ir lyderiai, labai dažnai būdami korumpuoti tylime, jeigu visas pasaulis tyli ir praranda džiaugsmą, aš klausiu jūsų: ar jūs šauksite, protestuosite?“

Popiežius Pranciškus pažymėjo, kad „visuomet esama noro nutildyti jaunus žmones“. Jo teigimu, egzistuoja daugybę būdų nutildyti jaunimą, padaryti jį nematomą.

„Yra daug būdų: nuraminti vaistais, priversti tylėti. neklausinėti nieko, užkirsti kelią jiems įsitraukti, paversti jų svajones nuobodžiomis ir niūriomis, smulkmeniškomis ir graudžiomis“, – kalbėjo jis.

Pranciškus priminė vieną Šventojo rašto skirsnį, kuriame Jėzus buvo paragintas sudrausti savo mokinius, nes jie esą kalba netiesą.

„Sakau jums, jei šie tylės – akmenys šauks!“, – pacitavo Pranciškus frazę iš Luko evangelijos.

„Prašau, pasirinkite taip, kol akmenys patys neima šaukti“, – paragino jis jaunimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt