Pasaulyje

2018.03.24 18:46

JAV vyksta „Maršas už mūsų gyvybes“

Jungtinėse Valstijose vyksta protestai už griežtesnę ginklų kontrolę, pavadinti „Maršu už mūsų gyvybes“. Po praėjusį mėnesį įvykdyto ginkluoto išpuolio vienoje Floridos mokykloje, Amerikos mokyklai buriasi į protestus.  

Daugiau nei 800 susibūrimų numatyta šeštadienį Jungtinėse Valstijose ir kelios dešimtys už jos ribų. Taip Amerikos moksleiviai protestuoja prieš jų manymu netinkamą ginklų kontrolę, kurios pasekmė – dažni kruvini išpuoliai mokyklose.

Po praeitą mėnesį įvykusių šaudynių Floridos Parklando mieste,  Douglas vidurinėje mokykloje, kai  buvęs mokyklos auklėtinis, 19-metis Nicolas Cruzas, ginkluotas pusiau automatiniu šautuvu, nušovė 17 žmonių, prasidėjo judėjimas „Niekada daugiau“, prie kurio prisijungė garsūs žmonės. Moksleivių delegacija susitiko su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kuris pažadėjo pokyčių, vėliau siūlė apginkluoti mokytojus.

Iniciatyvą „Maršas už mūsų gyvybes“ parėmė keletas įžymybių. Holivudo aktorius George Clooney su žmogaus teisių advokate žmona Amal pažadėjo dalyvauti eitynėse ir savo vaikų vardu paaukojo joms 0,5 mln. dolerių. Netrukus apie savo paramą paskelbė ir žiniasklaidos magnatė Oprah Winfrey bei režisierius Stevenas Spielbergas, abu pažadėjo eitynėms paaukoti po tokią pat sumą.

Plačiau apie tai – Valdonės Rudenkienės reportaže.