Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV teisinasi, kad renka tokią pat žvalgybinę informaciją kaip kitos valstybės

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV teigia, kad renka tokią pat žvalgybinę informaciją kaip ir kitos valstybės, kad apsisaugotų nuo terorizmo pavojaus, praneša AP.

JAV teigia, kad renka tokią pat žvalgybinę informaciją kaip ir kitos valstybės, kad apsisaugotų nuo terorizmo pavojaus, praneša AP.

Vašingtonui gresia Europos sankcijos ir tyrimai dėl pranešimų, kad JAV slapta įdiegė klausymosi prietaisus Europos Sąjungos (ES) atstovybėse. JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vadovo kanceliarija teisinasi teigdama, kad JAV renka tokią pat užsienio žvalgybinę informaciją kaip ir kitos valstybės. NSA taip pat praneša, kad JAV pareigūnai ketina su ES atstovais tiesiogiai aptarti žvalgybos klausimus.

Praėjusią savaitę NSA vadovas Keithas Alexanderis sakė, kad vyriausybė 2011 metais nustojo rinkti interneto duomenis apie JAV piliečius, bet užsieniečių duomenys tebėra renkami iš JAV interneto serverių.

Buvęs NSA ir Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Mike`as Haydenas teigė, kad Europos pasipiktinimas dėl sekimo programų yra perdėtas. Anot jo, Europa turėtų pirmiausia išsiaiškinti, kokius duomenis renka jų pačių vyriausybės. Vis dėlto M. Haydenas pripažino, kad JAV prezidento Baracko Obamos administracija turėtų visuomenei suteikti daugiau informacijos apie sekimo programas.

M. Haydeno nuomone, kuo daugiau visuomenė žinos apie programas ir joms taikomus apribojimus, tuo saugiau jausis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi