Pasaulyje

2018.03.24 16:17

Rusija: didžiąją strateginio atgrasymo dalį bus galima perkelti į nebranduolinę sritį

BNS 2018.03.24 16:17

Rusijos prezidento Vladimiro Putino neseniai pristatyti ypač taiklūs ginklai bus tobulinami ir tai leis didžiąją dalį strateginio atgrasymo užduočių perkelti iš branduolinės į nebranduolinę sritį, šeštadienį pareiškė šalies Generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas.

„Ateityje ypač taiklių ginklų, tarp jų ir hipergarsinių, galimybių didinimas leis perkelti didžiąją dalį strateginio atgrasymo iš branduolinės į nebranduolinę sritį“, – sakė jis Generalinio štabo Karo akademijoje.

Anot Generalinio štabo viršininko, strateginių branduolinių pajėgų plėtra vykdoma vystant šiuolaikinius strateginės paskirties raketų kompleksus, pajėgesnius įveikti priešininko priešraketinę gynybą, kuriant iš esmės naują kovinę įrangą. Tarp šios įrangos – hipergarsinės, itin mobilios povandeninės branduolinių ginklų gabenimo priemonės bei kita analogų užsienyje neturinti ginkluotė.

V. Gerasimovas priminė, kad V. Putinas apie naują ginkluotę papasakojo kovo 1 dieną per metinį pranešimą Federaliniam Susirinkimui.

Generalinio štabo viršininkas taip pat teigė, kad kariuomenei pradedami tiekti perspektyvūs kompleksai prieš bepiločių orlaivių panaudojimą, kai kurie iš jų pagrįsti naujais fizikos principais.