Pasaulyje

2018.03.24 09:21

Įkaitų vietą užėmęs prancūzų policininkas mirė

BNS 2018.03.24 09:21

Prancūzų policininkas, kuris pasisiūlė į prekybos centre džihadisto laikytų įkaitų vietą ir buvo sunkiai sužeistas, nuo patirtų sužeidimų mirė, anksti šeštadienį pranešė vidaus reikalų ministras Gerard`as Collomb`as.

„Pulkininkas leitenantas Arnaud Beltrame`as mirė. Jis mirė už savo šalį. Prancūzija niekada nepamirš jo didvyriškumo“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras.

Policija aiškinasi, kaip įtariamasis Redouane`as Lakdimas gavo ginklą, iš kurio penktadienį šaudė Prancūzijos pietuose esančiuose Trebo ir Karkasonės miestuose.

Pareigūnų teigimu, 26 metų užpuolikas Karkasonėje pagrobė automobilį ir nužudė vieną žmogų. Vėliau Trebo prekybos centre jis paėmė grupę žmonių įkaitais, šaukė „Allahu Akbar“ (Dievas visų didžiausias) ir tvirtino norįs atkeršyti už „savo brolius Sirijoje“.

A. Beltrame`as neginkluotas pasisiūlė pakeisti vieną įkaitę. Jis sugebėjo slapta palikti savo mobilųjį telefoną, kad lauke esanti policija girdėtų, kas vyksta prekybos centre. Išgirdę viduje šūvius pareigūnai nusprendė įsiveržti ir nukovė užpuoliką.

A. Beltrame`ui mirus, per šią ataką žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki keturių. Dar keliolika žmonių buvo sužeisti.