Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.22 20:11

Į Britanijos princo Harry ir M. Markle vestuves pakviesta 600 svečių

BNS 2018.03.22 20:11

Į gegužę vyksiančias Didžiosios Britanijos princo Harry (Hario) ir amerikiečių aktorės Meghan Markle vestuves pakviesta 600 svečių, ketvirtadienį pranešė Kensingtono rūmai.

Kvietimai buvo išsiuntinėti anksčiau šią savaitę, pranešė oficialioji princo rezidencija. Vis dėlto pranešime nenurodoma, kas sudarė svečių sąrašą.

Poros tuoktuvės įvyks gegužės 19 dieną Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, į vakarus nuo Londono esančioje karalienės Elizabeth II rezidencijoje.

Po ceremonijos jaunųjų pora savo svečius pakvies į princo senelės Elizabeth II rengiamą priėmimą Šv. Jurgio salėje Vindzoro pilyje.

Vėliau tą patį vakarą princo Harry tėvas, princas Charlesas, surengs kitą priėmimą, kuriame dalyvaus jaunavedžiai ir apie 200 jų svečių.

Vakarėlis vyks parke šalia Vindzoro pilies, kur Harry ir M. Markle pozavo savo sužadėtuvių oficialioms nuotraukoms.

Princo Charleso vardu pasirašyti kvietimai buvo atspausdinti ant storo balto popieriaus paauksuotais kraštais.

„Jo Karališkoji Aukštybė Velso princas... džiaugtųsi kompanija... Jo Karališkosios Aukštybės Velso princo Henry ir panelės Meghan Markle sutuoktuvėse Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje 2018-ųjų gegužės 19 dieną, šeštadienį, 12 valandą, po kurių vyks priėmimas Vindzoro pilyje“, – rašoma kvietime, kuriame paminėtas oficialus princo Harry vardas.

Vėliau kvietimuose buvo įrašyti svečių vardai.

AFP/Scanpix nuotr.

Uniformos ir gėlėmis puoštas tortas

Kvietimuose nurodyta, kad karališkųjų sutuoktuvių svečiams derėtų vilkėti uniformą, surdutą, klasikinį vyrišką kostiumą arba suknelę ir užsidėti skrybėlę.

Manoma, kad princas Harry, buvęs karys, kuriam priklauso dar ir formalios karinės pareigos, per savo vestuves vilkės savo aukščiausio rango uniformą.

Princas ir jo sužadėtinė itin intensyviai rengiasi savo šventei.

Kensingtono rūmai antradienį pranešė, kad karališkųjų vestuvių tortas bus citrinų, šeivamedžių ir „ryškaus pavasario skonio“. Jis bus apteptas sviestiniu kremu ir papuoštas gyvomis gėlėmis. Ji iškeps konditerė Claire Ptak, kuri užaugo Kalifornijoje ir dabar dirba Londone.

Karalienė Elizabeth II savo oficialų anūko tuoktuvių leidimą paskelbė kovo 15-ąją.

JK įstatymai numato, kad monarchas privalo duoti leidimą tuoktis pirmiems šešiems eilėje į sostą esantiems asmenims.

33 metų Harry yra penktas eilėje į Britanijos monarcho sostą. Pirmas eilėje yra jo tėvas princas Charlesas, o už jo rikiuojasi Harry brolis Williamas ir šio atžalos princas George`as ir princesė Charlotte.

Kitą mėnesį gimus trečiajai princo Williamo ir jo žmonos Kate atžalai Harry atsidurs šeštoje eilės į sostą vietoje.

Kovo 12-ąją M. Markle dalyvavo pirmame oficialiame renginyje su Britanijos karaliene Elizabeth II; į Londono Vestminsterio abatijoje vykusias mišias ji atlydėjo savo sužadėtinį.

Pranešama, kad anksčiau šį mėnesį Anglijos Bažnyčios lyderis Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby pakrikštijo 36 metų M. Markle prieš jos tuoktuves su princu Harry.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi