Pasaulyje

2018.03.22 19:16

Prieš E. Macrono reformų planus Prancūzijoje protestavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių

ELTA 2018.03.22 19:16

Prancūzijoje daugiau kaip 100 000 žmonių ketvirtadienį protestavo prieš prezidento Emmanuelio Macrono reformas.

Šalyje taip pat vyko streikai. Darbą nutraukus traukinių mašinistams, didelių trikdžių kilo geležinkelių sistemoje. Viešajame sektoriuje profsąjungos paragino darbuotojus dalyvauti visuotiniame streike. Be kita ko, nedirbo dalis oro dispečerių, streikavo mokyklų, ligoninių bei šiukšliavežių atstovai.

Visoje šalyje protesto eitynėse, agentūros AFP skaičiavimu, kuris rėmėsi policijos duomenimis, dalyvavo daugiau kaip 100 000 žmonių. Profsąjunga CGT kalbėjo net apie 400 000 dalyvių visoje Prancūzijoje. Vien tik Paryžiuje protestuotojų buvo 40 000.

Protestai, be kita ko, buvo nukreipti prieš E. Macrono paskelbtą valstybinio geležinkelio SNCF reformą. Viešasis sektorius protestavo prieš planuojamą 120 000 darbo vietų naikinimą.

AFP/Scanpix nuotr.

Dėl traukinių mašinistų streiko, valstybinės geležinkelio bedrovės SNCF duomenimis, į reisus išvažiavo tik keturi iš dešimties greitųjų traukinių ir tik vienas iš keturių tarpmiestinių traukinių. Didelių trikdžių būta ir vietinio susiekimo sistemoje. Dėl oro dispečerių streiko atšauktų reisų taip pat buvo oro transporte.

Kovo 22-osios data profsąjungos prisimena studentų protestų pradžią prieš 50 metų. 1968-aisiais šie peraugo į streiką, kuris paralyžiavo šalį ir sukėlė gatvių mūšius tarp policininkų ir demonstrantų.

Per protestą Paryžiuje ketvirtadienį kilo susirėmimai tarp policijos ir iš dalies kaukėtų demonstrantų. Iš minios buvo svaidomos dūminiai užtaisai, pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Kai kurie protestuotojai daužė bankų langus.

CFDT profsąjungos pirmininkas Laurent`as Bergeris pavadino protestus „įspėjamuoju šūvių vyriausybei“. Jis stotyje RTL reikalavo derybų dėl geležinkelio reformos. E. Macronas šią nori įgyvendinti potvarkiais, be parlamento pritarimo.