Naujienų srautas

Pasaulyje2018.03.22 16:30

Kosovas galiausiai ratifikavo sienos demarkacijos susitarimą su Juodkalnija

ELTA 2018.03.22 16:30

Kosovo parlamento nariai galiausiai ratifikavo 2015 metais pasirašytą sienos demarkacijos susitarimą su Juodkalnija, taip įvykdydami pagrindinę sąlygą, būtiną, kad šalies piliečiai galėtų be vizų keliauti į Europos Sąjungą (ES), informuoja transliuotojas BBC.

Balsavimas parlamente dėl sutarties ratifikavimo įvyko nepaisant opozicijos parlamentarų bandymų sutrukdyti paleidžiant skardines su ašarinėmis dujomis. Remiantis policijos pranešimais, buvo sulaikyti keli deputatai. Pastaraisiais metais Kosovo parlamente būta ir daugiau panašių incidentų su ašarinėmis dujomis. Tačiau trečiadienį galiausiai 80 iš 120 parlamento narių pritarė sutarties patvirtinimui. 

Opozicinė partija „Vetevendosje“ tvirtai priešinosi susitarimo su Juodkalnija ratifikavimui, pagal kurį Juodkalnijai turi atitekti 8 tūkst. hektarų Kosovo teritorijos. Tačiau tarptautinė bendruomenė jau seniai ragino Kosovą išspręsti nesutarimus. 

Sutarties ratifikavimas laikomas labai svarbiu žingsniu Kosovui siekiant prisijungti prie ES. 2008 metais Kosovui vienašališkai paskelbus nepriklausomybę nuo Serbijos, daugiau kaip 100 šalių pripažino Kosovą kaip nepriklausomą valstybę. Penkios ES šalys, tarp kurių ir Ispanija, nesutiko to pripažinti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi