Pasaulyje

2018.03.22 10:45

Savo namuose Meksikoje nušautas žurnalistas

ELTA 2018.03.22 10:45

Meksikos žurnalistas Leobardo Vazquezas Atzinas trečiadienį buvo rastas negyvas savo namuose Gutjeres Samoros mieste Verakruso valstijoje šalies rytuose. Kaip pranešė naujienų portalas „24 Horas“, ant jo kūno buvo matyti šautinės žaizdos.  

42 m. L. Vazquezas Atzinas buvo laikraščių „La Opinion de Poza Rica“ ir „La Vanguardia“ korespondentas. Pasak nužudyto žurnalisto kolegų, pastaruoju metu jam grasino nežinomi nusikaltėliai. Meksikos teisėsaugos institucijų atstovai kol kas nekalba apie galimus susidorojimo motyvus.

L. Vazquezas Atzinas – jau antras žurnalistas, nužudytas Meksikoje nuo šių metų pradžios. Pernai šioje šalyje buvo susidorota su 12 žurnalistų.

Pasak organizacijos „Reporteriai be sienų“, „Meksika yra pavojingiausia pasaulyje šalis žurnalistams“. Nusikaltimus žodžio laisvei tiriančios Meksikos prokuratūros duomenimis, už 99,85 proc. teisės pažeidimų prieš žiniasklaidos darbuotojus niekas nenubaudžiamas. Nuo 2000 m. šioje šalyje nusikaltėlių aukomis tapo mažiausiai 104 žurnalistai.