Pasaulyje

2018.03.22 10:20

Rusijos ir JAV kariuomenių vadai aptarė padėtį Sirijoje

BNS 2018.03.22 10:20

Rusijos Generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ir JAV Štabų vadų komiteto pirmininkas Josephas Dunfordas telefonu aptarė padėtį Sirijoje ir kitus aktualius klausimus, trečiadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

„Aptarti klausimai, susiję su padėtimi Sirijos Arabų Respublikoje, ir kitos aktualios abi šalis dominančios temos“, – sakoma naujienų agentūra „Interfax“ ministerijos pranešime spaudai, kurį trečiadienį gavo nauji.

V. Gerasimovas ir J. Dunfordas „susitarė tęsti dvišalius kontaktus“, sakoma pranešime.

Tai buvo jau antras šių vadų pokalbis telefonu po V. Gerasimovo pareiškimo, kad rusų kariškiai imsis atsakomųjų priemonių, jeigu JAV smogs Damaskui. Kovo 13 dienos pokalbis telefonu įvyko rusų iniciatyva, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Tame pranešime buvo sakoma, kad buvo „aptarti klausimai, susiję su padėtimi Sirijos Arabų Respublikoje, ir, taip pat, padėtis Rytų Gutoje“.

„Armijos generolas Valerijus Gerasimovas ir generolas Josephas Dunfordas susitarė tęsti dvišalius kontaktus“, – tuomet nurodė Rusijos gynybos ministerija.

Anksčiau ministerija buvo pranešusi apie sausio 10-ąją ir 20-ąją įvykusius V. Gerasimovo ir J. Dunfordo pokalbius telefonu.