Pasaulyje

2018.03.22 07:52

JAV įstatymų leidėjai susitarė dėl išlaidų, kad būtų išvengta vyriausybės uždarymo

BNS2018.03.22 07:52

JAV Kongreso derybininkai dėl biudžeto trečiadienį pranešė, kad susitarta dėl federalinės valdžios išlaidų likusiai šių finansinių metų daliai. Susitarimas pasiektas likus dviem dienoms iki galutinio termino, po kurio būtų tekę stabdyti vyriausybės veiklą.

Susitarimą dėl 1,3 trln. JAV dolerių išlaidų įstatymo projekto pasveikino Atstovų Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas, pareiškęs, kad „Jungtinių Valstijų kariuomenei prasideda nauja era“.

O Senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris pareiškė, kad susitarime atsižvelgiama į demokratų prioritetus.

Susitarimas pasiektas likus labai mažai laiko iki galutinio termino. Federalinės vyriausybės finansavimas baigiasi penktadienio vidurnaktį. Iki tada Atstovų Rūmai ir Senatas turi spėti nubalsuoti už susitarimą, o prezidentas Donaldas Trumpas – jį pasirašyto.

Baltieji rūmai jau pranešė, kad prezidentas susitarimui pritaria.

Šiais metais JAV federalinės valdžios darbą, nesutarus dėl jos veiklos finansavimo, teko stabdyti dukart. Trečiasis kartas būtų didelė gėda respublikonų kontroliuojama Kongresui, kurio lapkritį laukia kadencijos vidurio rinkimai.

Susitartame dokumente išlaidas gynybai numatoma padidinti 2,4 proc., arba 61 mlrd. JAV dolerių, iki 700 mlrd. JAV dolerių, lyginant su praėjusiais metais. Nekarinės išlaidos didės maždaug 10 proc. iki 591 mlrd. JAV dolerių.

Įstatymo projekte numatyta skirti beveik 1,6 mlrd. JAV dolerių 160 kilometrų fiziniams barjerams ir tvorai JAV ir Meksikos pasienyje.

Tuo tarpu demokratai pasiekė, kad būtų padidintos išlaidos infrastruktūrai, švietimui ir kovai su priklausomybės nuo opioidų krize.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.