Pasaulyje

2018.03.22 07:51

Peru prezidentas P. Kuczynskis nusprendė atsistatydinti

ELTA2018.03.22 07:51

Peru prezidentas Pablas Kuczynskis trečiadienį paskelbė nusprendęs atsistatydinti ir nelaukti balsavimo parlamente dėl jo apkaltos, praneša EFE.

Prezidento rūmuose įrašytoje kalboje jis paaiškino, jog priėmė tokį sprendimą, kadangi „padėtis šalyje darosi nevaldoma ir neleidžia žengti į priekį“.

„Šaliai bus geriau, jeigu aš pasitrauksiu iš prezidento posto“, – teigė P. Kuczynskis.

Daugelis Peru politikų, anksčiau rėmusių prezidentą, paragino P. Kuczynskį atsistatydinti. Jie pakeitė savo poziciją paskelbus vaizdo įrašą, kuriame valstybės vadovą palaikantys Kongreso nariai žada vienos opozicinės partijos nariui privilegijų, jeigu jis nebalsuos už P. Kuczynskio apkaltą.

Vėliau šią savaitę turėjo įvykti balsavimas dėl prezidento apkaltos. P. Kuczynskis kaltinamas melavęs Kongresui, kad nuslėptų savo ryšius su Brazilijos statybos kompanija „Odebrecht“, įsivėlusia į korupcijos skandalą, kuris kilo didelėje Lotynų Amerikos dalyje.

Daugelis žiniasklaidos priemonių pažymi, kad šįsyk P. Kuczynskis būtų pralaimėjęs balsavimą.

Balsavimas dėl Peru prezidento apkaltos jau vyko 2017 metų gruodį, tada pritrūko balsų P. Kuczynskiui nušalinti nuo valdžios.

Skandalas, dėl kurio gruodį buvo mėginama surengti P. Kuczynskio apkaltą, kilo paskelbus informaciją, kad su valstybės vadovu susijusios kompanijos nuo 2004 iki 2013 metų gavo iš „Odebrecht“ apie 4,8 milijono dolerių už „konsultavimo paslaugas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt