Pasaulyje

2018.03.21 16:41

Vokietijoje – paukščių gripo protrūkis

LRT.lt 2018.03.21 16:41

Vokietijos atsakinga institucija pranešė apie paukščių gripo protrūkį nedideliame naminių paukščių ūkyje, kur buvo laikomi 57 paukščiai (dedeklės vištos, žąsys, antys ir kalakutai). Tai pirmasis ligos protrūkis šiais metais, pernai Vokietijoje buvo užregistruoti net 68 paukščių gripo atvejai.

Pradėjus gaišti paukščiams ir atlikus jų gaišenų tyrimus, patvirtinta H5N6 potipio paukščių gripo diagnozė.

Nuo metų pradžios jau užregistruoti 23 paukščių gripo atvejai naminių paukščių laikymo vietose ir laukinėje faunoje. Protrūkiai paukščių laikymo vietose užregistruoti Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje, Švedijoje ir  Bulgarijoje, diagnozė patvirtinta laukiniams paukščiams Danijoje, Olandijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje ir Airijoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešime žiniasklaidai dar kartą atkreipia paukščių augintojų dėmesį į tai, jog šios pavojingos ligos atvejai pasireiškia vis arčiau mūsų šalies. Būtina įvertinti, kad paukščių migracijos metu ypač svarbu laikytis biologinio saugumo reikalavimų. VMVT rekomenduoja neišleisti paukščių iš aptvarų, jei išleisti, tai tik į dengtas aikšteles, kuriose būtų negalimas tiesioginis kontaktas su laukiniais paukščiais, būtų apsaugotas lesalas, vanduo. Be to, negalima naudoti atvirų vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti. Namines antis ir žąsis reikėtų laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių.