Pasaulyje

2018.03.21 08:07

Th. May susilaiko nuo papildomų sankcijų Rusijai

Didžiosios Britanijos premjerė susilaikė nuo papildomų sankcijų Rusijai. Tačiau Theresa May teigia sutelksianti pajėgas kovoti su Rusijos organizuotu nusikalstamumu Londone. 

Jungtinė Karalystė praėjusią savaitę sulaukė paramos iš Vakarų pasaulio lyderių, tačiau šią savaitę tie patys politikai sveikino Vladimirą Putiną su pergale prezidento rinkimuose. Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas V. Putiną sveikino telefonu, o Europos Komisijos prezidentas Jeanas-Claude`as Junckeris Rusijos Federacijos vadui linkėjo visokeriopos sėkmės.

Th. May, pajutusi, kad nebus lengva sugriežtinti sankcijas Rusijai, pasiryžo sunaikinti rusų organizuoto nusikalstamumo tinklą Londone. Bus sugriežtinta privačių lėktuvų, kuriais kaip įtariama gabenami pinigai ir vertingi daiktai, patikra. Taip pat planuojama konfiskuoti V. Putino vidiniam ratui priklausančiųjų turtus bei užšaldyti jų sąskaitas Britanijos bankuose.

Tuo metu antradienį iš Londono Stanstedo oro uosto pakilo lėktuvas gabenantis 23 Rusijos diplomatus ir jų šeimos narius atgal į Maskvą.